BDP'den "Suriye" açıklaması

BDP, Suriye'deki katliam görüntülerinde, 600'ün üzerinde sivilin cansız bedenlerinde kurşun ya da darp izinin görülmüyor olmasının katliamın kimyasal silah ihtimalini güçlendirdiğini belirtti.

BDP'den "Suriye" açıklaması

BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada parti olarak Suriye'deki katliam görüntülerinden büyük bir üzüntü duyulduğu belirtilerek, "Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 600'ün üzerinde sivilin cansız bedenlerinde kurşun ya da darp izinin görülmüyor olması, katliamın kimyasal silah ile gerçekleştirildiği ihtimalini güçlendirmektedir" denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Halihazırda Suriye'de bulunan BM silah uzmanları heyetinin bu iddiaları ivedilikle araştırmasını ve sonuçları kamuoyuyla paylaşmasını talep ediyoruz. Bu katliamın sorumlularının derhal açığa çıkartılmasını ve uluslararası divanda yargılanmaları için yetkili tüm uluslararası kurumları sorumluluk almaya davet ediyoruz.

BDP olarak Suriye halkının bu kör şiddet sarmalından en kısa zamanda kurtulmasını ve bu insani krizin en kısa sürede sona ermesini temenni ediyoruz."

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
BEN BU TABELA PARTİSİNİ PARTİ DİYE GÖRMÜYORUM. AKP NİN KAVALININ SON DELİĞİ BUNLAR AKP ÜFLERSE BUNLARIN DELİĞİ HAVA ALIYOR
Diğer Haberler