Bel yerine boyun ameliyatı yaptılar

Antalya'da bel fıtığı ameliyatı olmak için hastaneye yatan Rukiye Arslan, ameliyat sırasında doktorunun filmleri karıştırarak kendisini boyun ameliyatı yaptığını ileri sürdü.

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Heybeli köyünde oturan 3 çocuk sahibi Rukiye Arslan (54) bel fıtığı teşhisi ile Antalya Devlet Hastanesi'ne yatırıldı.

YANLIŞI ANLAYIP İKİNCİ AMELİYATA BAŞLADILAR

Beyin Cerrahi ve Omirilik Uzamın Dr. Burhan Polat tarafından tedavisi üstlenen Rukiye Arslan, ameliyata alındığı sırada filmleri karışında boyun ameliyatı yapıldı. Ameliyat sırasında yanlışlığın fark edilmesi üzerine açılan boyun kapatılarak hastaya ikinci kez narkoz verilerek bel fıtığı ameliyatı gerçekleştirildi.

Boyunundaki kesiklerin nedeni duyunca şoke oldular

Sabah 07.30'da girdiği ameliyathaneden öğlen 13.30 sıralarında çıkan Rukiye Aslan, bel fıtığı ameliyatının yanı sıra boynunun da kesildiğini fark etti. Rukiye Aslan'ın yakınları durumu öğrenmek için doktorla yaptıkları görüşmede boynunun yanlışlıkla açılıp daha sonra kapatıldığını öğrendi.

KOLU TUTMUYOR

Eşinin bel ağrısı şikayetiyle gittiği hastaneden boyun ağrısı şikayeti ile birlikte döndüğünü belirten Şeref Arslan ise, "Ameliyat sonrası eşimin kolu tutmuyor. Bu nasıl doktor, hastasından haberi olmaz. Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın" dedi.

DAVA AÇTILAR

Yanlış ameliyat ile ilgili olarak Rukiye Aslan'ın yakınlarının yaptığı şikayet sonrası ameliyatı gerçekleştiren doktor hakkında Antalya 3' Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açıldı.
İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler