HABER

Belediye önünde esnaf protestosu

KOCAELİ (İHA) - Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde, belediyeden alacağını tahsil edemeyen Muzaffer İkiz isimli esnaf, durumu protesto etmek için aracını yakmak istedi.

Gölcük'te dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, belediyenin fotoğraf işini yapan ve 5 milyar lira alacağı olduğunu söyleyen Muzaffer İkiz isimli esnaf, parasını alamadığını belirterek aracını yakmak istedi.

Gölcük Belediyesi önünde arabasını yakmaya çalışan Muzaffer İkiz, kısa sürede olay yerine gelen belediye başkan yardımcıları Mehmet Ellibeş ve Zekerriya Savaş tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Ancak bir türlü ikna olmayan İkiz, yanında getirdiği benzini aracının üzerine döktü.

Polisin de çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı olay sırasında Muzaffer İkiz, "Üniversitede okuyan kızım var. Onun masraflarını karşılayamıyorum. Aylardır belediyeye gidip geliyorum. 5 milyar lira alacağıma karşılık bana 150 milyon lira para verdiler. Benim bu davranışımın diğer esnaf arkadaşlara da yararlı olacağına inanıyorum" dedi.

İkiz, tam arabasını yakmak üzereyken, bir polis memuru tarafından engellendi. Olay yerinden güçlükle uzaklaştırılan Muzaffer İkiz, daha sonra karakola götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön