'Ben Mesih İsa’yım'

İzmir Selçuk’ta, Hıristiyanlık inancına göre "Hz. Meryem’in göğe yükseliş bayramı" ayini öncesinde bir kişi, kendisinin "Mesih İsa" olduğunu iddia etti.

'Ben Mesih İsa’yım'

Türkiye’nin çeşitli illerinden ve birçok ülkeden İzmir’in Selçuk ilçesi Bülbül Dağı’ndaki "Meryem Ana’nın göğe yükseliş bayramı" için düzenlenen ayin için biraya gelen kalabalık, ayin öncesinde ’mesih’ iddiası şokunu yaşadı. Ayinin yapılacağı platformda oturan R.Y. üzerinde; "Ben Mesih İsa’yım" yazılı pankartla, "Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla" diye bağırdı.

Bir süre kendi kendine aynı sözleri tekrarlayan R.Y. isimli vatandaşa daha sonra bölgede görevli olan bir jandarma eri müdahale etmek istedi. Yanındaki şarap şişesi ve kadehinin rahipler tarafından alınmasına tepki gösteren R.Y., daha sonra jandarma tarafından ayin alanından çıkarıldı.Selçuk Jandarma İlçe Komutanlığı’na götürülen R.Y.’nin 58 yaşında Türk vatandaşı olduğu ve ayin için Antalya’dan İzmir’e geldiği öğrenildi. R.Y. hakkında Kabahatler Kanunu’ndan işlem yapıldığı ve daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ne var yani ne kabahat işlemiş mesih olmak da mı suç yani?
TIRLATMAK BÖYLEYMİŞ DEMEK...
BENDE NAPOLYON BONAPART'IM.
ben bop eşbaşkanıyım..islamın....
bu adam müslümanlıkla ilgili böyle bişey yapsa acaba bırakılırmıydı.
Diğer Haberler