HABER

Beyaz Saray'da 'moron' tartışması sürüyor! Trump: IQ testi yaptıralım

ABD Başkanı Donald Trump ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson arasında yaşandığı iddia edilen 'moron' polemiği devam ediyor. Trump, yaptığı açıklamada 'Eğer dediyse bir IQ testi yapmamız gerekecek. O zaman kimin kazanacağını görürsünüz' ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kendisi hakkında "moron" dediği iddialarına ilişkin, "Bunun yalan haber olduğunu düşünüyorum. Ancak eğer dediyse bir IQ testi yapmamız gerekecek. O zaman kimin kazanacağını görürsünüz." değerlendirmesini yaptı.

'İKİLİ ARASINDAKİ İLİŞKİ ÇOK KÖTÜ'

Amerikan medyası, Trump'ın kendi kabinesindeki bir bakana IQ testi önerisinde bulunmasına geniş yer ayırarak, söz konusu önerinin "ikili arasındaki ilişkinin çok kötü olduğunun bir göstergesi" olduğu şeklinde yorumladı.

'KİMSENİN ALTINI OYMUYORUM'

Öte yandan Trump, Beyaz Saray'da ağırladığı eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile görüşmesinde de basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yantladı. Başkan Trump, "IQ testi açıklamasıyla Tillerson'ın altını mı oyuyorsunuz" şeklindeki soruya, "Hayır, kimsenin altını oymuyorum. İnsanların altını oymayı doğru bulmam." diye cevap verdi.

Trump, "Bakan Tillerson'a hala güveniyor musunuz" sorusunu ise "Evet" şeklinde yanıtladı.

OBAMA'YA GÖNDERME: DAĞINIKLIK MİRAS ALDIM

Aynı görüşmede Donald Trump, dış politikayla ilgili de değerlendirme yaparak, "Tam bir dağınıklık miras aldım, ama şimdi bunları düzeltiyorum." yorumunda bulundu.

Geri Dön