Bin Ladin'in internetten yeni ses kaydı

Bin Ladin'in internetten yeni ses kaydı

El Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Ladin, internette yayınlanan yeni ses kaydında, İslam dünyasını rencide eden karikatürleri yeniden yayınlayan Avrupalılar'ı tehdit ederek, "Hazreti Muhammed'e hakaret eden karikatürleri yeniden yayınlayanları çok büyük bir ceza bekliyor" dedi.

Şifre koruması bulunan İhlas adlı internet sitesinde yayınlanan ve El Kaide'nin medya kanadı olan El Sahab tarafından hazırlanan "Vereceğimiz karşılık duyduğunuz değil gördüğünüz olacak" başlığını taşıyan toplam 5 dakika 3 saniyelik ses kaydında Usame Bin Ladin, karikatürlerin, Papa 16. Benediktus'un da içinde yer aldığı ve "büyük ve kapsamlı bir rol oynadığı Haçlı seferinin" bir bölümünü oluşturduğunu savundu.

Ses kaydında Avrupalılar'ı, karikatürlere tepki verecekleri konusunda uyaran Bin Ladin "Vereceğimiz karşılık duyduğunuz değil gördüğünüz olacak ve eğer Allah'ın elçisini muzaffer edemezsek analarımız bizi evlatlıktan atsın" diye konuştu. Bin Ladin, ne tip bir eylemde bulunacakları konusuna ise açıklık getirmedi.

AA