HABER

Bingöl'deki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den kritik açıklama

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yapan Prof. Naci Görür, "Deprem DAF’ın Karlıova-Bingöl zonunda ancak Karlıova segmanının batısında Kaynarpınar-Kuşbayırı arasında. Bilindiği gibi, Karlıova segmanında büyük bir deprem bekliyoruz. Sıkıntılı bölge" ifadelerini kullandı.

Bingöl'deki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den kritik açıklama

AFAD'ın verilerine göre Bingöl'ün Kiğı ilçesinde saat 21.28'de, 15.51 kilometre derinliğinde ve 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde olduğunu aktardı. Kandilli’nin verilerine göre, 5.3 büyüklüğündeki deprem yerin 4.6 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

GÖRÜR: KARLIOVA SEGMANINDA BÜYÜK BİR DEPREM BEKLİYORUZ, SIKINTILI BÖLGE

Prof. Naci Görür Bingöl'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Karakoçan/Kuşbayırı (Elazığ-Bingöl) yöresinde 5,3 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem DAF’ın (Doğu Anadolu Fay Hattı) Karlıova-Bingöl zonunda ancak Karlıova segmanının batısında Kaynarpınar-Kuşbayırı arasında. Bilindiği gibi, Karlıova segmanında büyük bir deprem bekliyoruz. Sıkıntılı bölge."

ERCAN: ARKASINDAN BÜYÜK DEPREM GELİRSE ŞAŞIRIRIM

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan da depremin ardından yaptığı ilk açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Bingöl-Karakoçan depremi M5,3, 21.28'de 4,6 km derinde K45D Doğu Anadolu Kırığı ile doğu-batı Bingöl Karakoçan, Sancak Uzunpınar kırığı kavşağında, 6 saniye sürdü. Kırsal kötü evler dışında büyük yıkım yapmaz. Son deprem 2010'da M6,0'dır. Arkasından büyük deprem gelirse şaşırırım.

Bingöl-Karakoçan-Kiği-Elmalı dörtgeni depremlerin koşu alanıdır. Kuzey Anadolu, Doğu Anadolu ile Sancak-Uzunpınar çevrili bir dörgen Türkiye'nin en duyarlı, en gergin alandır. DAK-KAK ile keşişmiştir. Burası yüksek çekincelidir. M5,3 ile kolay atlatılmıştır."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Geçmiş olsun Rabbim sizleri korusun
Çok Çok Geçmiş Olsun
öncelikle bingöle çok geçmiş olsun fakat her sarsıntı sonrası bu şovmen felaket tellalı yine çıkıp aynı şeyi söylüyor nerde deprem olursa olsun büyük deprem bekliyoruz. işi şova dönüştürdü . hiç deprem bölgesi olmayan yerde dahi olsa yine aynı şeyleri söylüyor. bunun gibi bir kaç kişi daha çıkacak adını duyurmak için enteresan şeyler söyleyecek
Geri Dön