KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Bir erkeğin evlenmek istediğini gösteren 12 sinyal

  Her ne kadar düzenli bir yaşama sahip olup çocuk sahibi olmayı istese de hayatının geri kalanını paylaşacağı kadını seçmek bir erkek için oldukça zordur.

  Erkekler, hayallerindeki eşlerine o kadar çok özellik yüklerler ki böyle bir kadının var olma ihtimali neredeyse bir kelebeğin yüzme ihtimali ile aynıdır. Beklentileri bu kadar yüksek olsa da günün birinde daha makul beklentileriyle evlilik kararı veren bir erkeğin bunu dile getirmesi tabii ki de kolay değil. Bu yüzden bu isteğini bazı belirtilerle karşısındakine anlatma yolunu seçer. Bu belirtileri anlayabilmek ve ona göre davranmak için evlenmeyi düşünen erkek nasıl davranır sorusunun cevaplarına hakim olmak şart.

  Evlenmek İsteyen Erkek Belirtileri

  1. Size olan ilgisinin artması

  iStock-1158333669

  Bir erkek evlenmek istediği kıza nasıl davranır? Tabii ki de eskisinden çok daha fazla ilgi göstererek. Erkeğin bu davranışları, artık ilişkinin boyutunu daha ciddiye taşımayı istediği anlamına gelir. Size biçtiği çocuklarımın annesi ve hayat arkadaşım rolü elbette gözündeki değerinizi artıracaktır. Kafasındaki evlilik düşüncesinden ötürü sizi daha yakından tanıma çabaları doğal olarak daha ilgili bir eş adayı olmasını sağlayacaktır.

  2. Ailesi ile tanıştırmak istemesi

  iStock-537456006

  Bir erkek, evlilik gibi önemli bir karar alırken ailesinin onayını almayı oldukça önemser. Eğer sizinle evlilik konusunda ciddi düşünmeye başlamışsa ilk işi ailesinin onayını almak olacaktır. Bu, gelecek için ciddi planlar kurduğu kişinin sadece kendi için değil aynı zamanda ailesi için de uygun olduğunu öğrenmek istemesi anlamına gelir. Öyle ki aile onayından geçemeyen birçok ilişkinin ciddi boyutlara ulaşamadan kısa süre içerisinde bitmek zorunda kaldığı aşikar.

  3. Özel konularını sizinle paylaşması

  pair-3798371_1280

  Arkadaşları ile veya iş hayatında yaşadığı problemler, ailevi sorunlar, finansal durum veya psikolojik problemler gibi konuları artık sık sık sizinle paylaşıyorsa, bu sizinle evlenmek istediğine büyük bir işaret olabilir. Hayatı boyunca bunlara benzer problemler yaşayacağı için sizin bu problemler karşısında vereceğiniz tepkileri veya sunacağınız çözümleri değerlendirerek, gelecek adına çıkarımlarda bulunmak için yoklamalar yapıyor olabilir. Bu davranışların aynı zamanda sizi artık yavaş yavaş hayatının merkezine yakınlaştırmaya çalıştığı ve evlilik için bir nevi prova yapıyor olduğu anlamına geldiğinden de şüphe yok.

  4. Geleceğe yönelik birikim ve tasarruflar yapmaya başlaması

  bokeh-2594745_640

  Her erkek bekarlık döneminde gününü gün edip parasını har vurup harman savursa da gelecek için planlar yapmaya başladığında bol kepçeden harcanan paralar yerini tasarrufa ve birikime bırakır. Eğer evlilik yolunda ilerlemeye başlamışsa gelecekte size ve çocuklarına daha iyi bir hayat sunmak için tasarruf ve birikimlere başlaması da kaçınılmazdır. Belki de bu birikimler yakında tek taş bir yüzük satın almak içindir, ne dersiniz?

  5. Birlikte yaşamak istemesi

  holding-hands-1149411_1280

  Birlikte yaşamak bir insanı tanımanın en iyi yoludur. Eğer erkek arkadaşınız size birlikte yaşamayı teklif ediyorsa bunun anlamı ''seninle bir ömür geçirip geçiremeyeceğimi öğrenmek istiyorum''dur. Evlilik hayatının bir nevi provası olarak aynı evi paylaştığınız günlerinizde diş macununun ortadan sıkılmış olması sebebiyle çıkan kavgalar, ileride çok daha büyük problemlerle karşılaşılabileceği mantığına kapılmak için yeterli bir sebep olarak görülebilir.

  6. Çocuklara karşı ilgisinin artması

  holding-hands-918990_1280

  Evliliğin en güzel meyvesi tabii ki de çocuklar. Hatta sadece bu meyveye ulaşmak adına evlilik yolunu seçen birçok insan var. Eğer bir erkeğin çocuklara karşı ilgisi arttıysa o erkek artık bir an önce evlenip çocuk sahibi olmak istiyor demektir. Hele ki bu çocuk sevgisini sık sık sizinle de paylaşmaya başladıysa bir an önce gelinlik modelleri araştırmanızda fayda var.

  7. Düzenli bir hayat temalı konuşmalar yapması

  sky-2601156_1280

  Tabiri caizse hovardalık yaparak hayatını geçirmiş bir erkek veya sıradan bir hayat yaşayan ama tam olarak bir hayat düzenine sahip olmayan bir erkek kolay kolay bu sorumsuz düzeninin bozulmasını istemez. Ama eğer artık düzenli bir hayat istediğinden bahsetmeye başladıysa yavaş yavaş evlilik çanları çalıyor demektir. Bu durumda erkek ne zaman evlenmek ister diye düşünmek yerine bir an önce evliliğin bir insanın hayatına katabilecekleri adı sunumunuzu sunmanın vakti gelmiş demektir.

  8. Evli çiftlerden bahsetmesi

  Bir erkek evlilikten bahsediyorsa veya etrafında gördüğü evli çiftleri sık sık özellikle güzel taraflarını vurgulayarak size anlatıyorsa artık kendisinin de o evli ve mutlu çiftler sınıfının içerisinde olmayı istemesindendir. Bunu size anlatmasındaki sebep sadece ben evliliğe hazırım mesajını vermek değil aynı zamanda size evliliğin güzel taraflarını göstererek sizi de evliliğe ikna etmektir.

  9. Evlenilecek bir erkek olduğunu göstermeye çalışması

  people-2589047_1280

  Evliliğe sıcak bakan bir erkeğin ilk işlerinden biri size evlilik için ideal bir erkek olduğunu göstermeye çalışmaktır. Bunu çocuklarla ilgilenerek, maddi konularda planlılığını size göstermeye çalışarak, aile kültürüne olan saygısını vurgulayarak ve daha birçok farklı şekilde ifade etmeye çalışabilir. Ya da lafı dolandırmayı pek sevmeyen birisi ise hiç beklemediğiniz bir anda size ''arkadaşlarım bana hep seninle evlenen yaşadı der'' gibi açık açık ''lütfen benimle evlen'' anlamına gelen cümleler kurmaya başlayabilir.

  10. Kuyumcunun önünden geçerken yavaşlaması

  couple-1210023_1280

  Bir erkeğin kuyumcunun önünden geçerken yavaşlayıp çaktırmadan model veya fiyat araştırması yapmaya çalışması açık açık evlilik sinyalleri vermesi anlamına gelir. Tek taş konusunda beğendiğiniz modeller eğer biraz abartılıysa daha makul seçeneklere yönelmenizde fayda var. Aksi takdirde tek taşın fiyatının damat adayı tarafından görülmesi ile evliliğe soğuk bakmaya başlaması arasındaki zaman dilimi çok kısa olabilir.

  11. Ortak noktalar yaratması

  couple-1031639_1280

  Evlenmek konusunda niyeti ciddileşmiş bir erkek sizinle ortak bazı şeyleri olsun ister. Buna bir kedi veya köpek almakla başlayabilir. Bu şekilde ileride hayatına ortak olacağı kişiyle bir nevi ortaklık alıştırması yapmayı planlar. Veya sizinle ortak bir banka hesabı açıp gelecek için birlikte yatırım yapmayı teklif ederek hem size olan güvenini hem de sizinle ciddi bir gelecek düşündüğünü göstermeye çalışabilir.

  12. Fedakarlıklar yapması

  couple-4565429_640

  Artık ciddi bir ilişkinin eşiğinde olduğu için hayatında bazı konularda fedakarlıklar yapmaya başlar. Önceden büyük bir keyifle zaman ayırdığı arkadaşlarından ve futbol oyunlarından biraz uzaklaşıp zamanının çoğunu size ayırmaya başlar. Sizinle buluşmak için gideceği yol ne kadar uzak olursa olsun bu konuda hiç tereddüte düşmez. Ve eskiden daha özgür davrandığı hayatından büyük bir fedakarlık ederek sıyrılır.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler