Birçok kadının hayatında artık sütyene yer yok!

Koronavirüs salgınında evde olmak kuşkusuz birçok kişiye rahatlığı getirdi. En azından bazı kadınlar için. Öyle ki yapılan araştırmaya göre birçok kadının hayatında artık sütyene yer yok.

Birçok kadının hayatında artık sütyene yer yok!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birkaç ay eve hapsolmuş bununla birlikte pijama ve eşofmanlarımızın rahatlığına alışmıştık. Bu rahatlığa alışan birçok kadın da artık sütyenlerini sonsuza kadar çekmeceye kaldırdı diyebiliriz.

Küresel araştırma markası Mintel'e göre, alışveriş yapanların yüzde 80'i artık pandemi sonrası iç çamaşırı satın almaya gelince konforu ilk sıraya koyuyor.

Son 12 ayda, balensiz sütyenler ve spor sütyenleri en popüler seçenek olarak ortaya çıkarken, balenli sütyenler (diğer bir deyişle en rahatsız edici tür) geçen yıla göre yüzde 37 oranında düştü.

eBay, sütyen alternatiflerinde de bir artışa tanık oldu. Şirket yöneticisi, 'spor sütyenlerinde yüzde 167, yüzde 149 ve yüzde 163 artış görüldü. Kilitlemede öğrendiğim bir şey, rahatlığın anahtar olduğu' dedi.

Söz konusu araştırma için konuşan bazı kadınlar 'artık evden çalıştığımıza göre bazen pijamalarımı bile değiştirmiyorum sütyen takmayı uzun bir süredir hayatımdan çıkardım. Bir daha sütyen giyeceğimi düşünmüyorum' diyor.

'HAYAT ÇOK KISA BİR DAHA SÜTYEN GİYMEYECEĞİM'

Başka bir kadın, 'markete gittiğinde sütyen takmayı unuttuğunu ve 2 saat farkına varmadan bu şekilde dolaştığını söylüyor: 'Aylardır sütyen giymediğim için böyle bir şeyin olmadığının farkına varmak oldukça zor oldu. 2020 cehennemi bize bir şey öğrettiyse, sağlığımızı ve esenliğimizi her şeyin önüne koymaya başlamaktır. Bir daha asla sütyen giymeyeceğim, hayat çok kısa.'

Sütyen takmanın veya sütyen takmamanın sağlık üzerindeki etkilerinin tartışma konusu olmaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. Bazı uzmanlar sütyen takmamanın göğüslerimizin sarkmasına neden olabileceğini savunurken, diğerleri bunun tersi olduğuna inanıyor. Her ikisini de destekleyecek çok fazla araştırma yoktur, ancak genellikle göğüsleriniz, kilonuz ve genetik gibi bir dizi farklı faktöre bağlı olduğu kabul edilir.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
giymeden açık gezene taciz davası açılmalı. kadında cinsel olarak adlandırılan organlardan biridir. Erkek te açık gezerse direk hapis yer bence eşitlik gereği yasak olmalı. Hem tahrik hem taciz.
Slogani bile var: Sütyene hayir memelere özgürlük
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler