HABER

"Birilerinin ayağına bastığımız için feryat ediyorlar"

"Birilerinin ayağına bastığımız için feryat ediyorlar"

GAZİANTEP (İHA) - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yaptıkları çalışmalarla birilerinin ayağına bastıklarını söyleyerek, yolsuzlukların üzerine gideceklerini bildirdi.

Tüzmen, 2 günlük ziyaret için geldiği Gazantep'te, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni (GGC) ziyaret ederek gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bakan Tüzmen, bir soru üzerine, bir şeyler yapmamaları halinde kimsenin kendilerine bir şey demeyeceğini söyleyerek, "Demek ki, biz koşarken birilerinin ayağına basıyoruz. Bunun için ayağına basılanlar feryat etmeye başladı. Ama Türkiye'nin başka çıkışı yok. Yolsuzluklarla, usulsüzlüklerle mücadele etmek için cesaret, beyin lazım, yürek ve bilek lazım. Bunlar biz de var" dedi.

Yaptığı konuşmada, iktidarıyla muhalefetiyle bütün parlamentonun yaptıkları çalışmalara destek vermesini istediğini kaydeden Tüzmen, "Bizim bu çalışmamıza ve mücadelemize herkes destek versin, engel olmaya çalışmasın. Bizim bugüne kadar hiç kimseye verilmeyecek hesabımız olmadı. Soruşturmalardan ve yargıdan hiçbir zaman kaçmadık. Bürokrasi hayatımda da bu böyle oldu, siyasi hayatımda da. Biz dürüstlüğün, bu ülkede, gerçekten en önemli değer olması için elimizden gelen çalışmayı yapacağız ve benim yaptığım bu mücadele de, benim arkamdan gelen dürüst insanlara örnek olacaktır" diye konuştu.

Tüzmen, yaptıkları çalışmaların devam edeceğini ifade ederek, "Bizim üstümüze tabiki gelinecek. Yaptığımız iş, hakikaten yolsuzlukları önlemek. Biz bu çalışmaları yaparken engellenmeye çalışıyoruz ve maalesef siyasiler de buna alet ediliyor. Yanlış bilgilendiriliyor ve bu çalışmaya sekte vurmaya çalışıyorlar. Bu tip yöntemler herkes için kullanılabilir ve çok çirkin yöntemlerdir. Bu tür kampanyalar bir bumerang misali, gün gelip kendi sahiplerini de vuracaktır. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, 'çamur at izi kalsın' zihniyetiyle bizi kimse itham edemez. Kimse onur ve haysiyetimizle oynayamaz. Bunu yapanlarla hem adli makamlar önünde hem de halkın önünde hesaplaşacağız" şeklinde konuştu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön