HABER

Birkaç dakika içinde 'kusursuz görüş'

Yeni kuşak "Q Mod" lazer sistemi ile miyopinin yanı sıra yüksek astigmat, miks astigmat, gece gözbebeği büyümesi olan hastalarda büyük başarı sağlanıyor.

Birkaç dakika içinde 'kusursuz görüş'

Göz kusurlarının tedavisinde, ağrısız, kısa sürede, kalıcı olarak gözlük ve lensten kurtulmanın yolu olarak tıp dünyasında yerini alan "lazer teknolojisi" sınır tanımıyor.

"Q Mod" adı verilen ve lazer teknolojisinin yeni sistemiyle "hızlı şekilde, kaliteli ve keskin görmeyi" yakaladıklarını belirten AcıbademGöz Sağlığı Merkezi Medikal Direktörü Doç. Dr. Bozkurt Şener, "Yeni geliştirilen lazerin en önemli özelliği operasyon süresini dört dakika kısaltarak 6 dakikaya indirmesi ve gözü bir küre olarak algılayıp, lazer vuruşunu yüzeydeki eğimlere eşit şekilde dağıtması" dedi.

Gelişmiş bir teknolojiye sahip olan Q Mod sisteminde, lazer gözü bir düzlem gibi değil, bir küre olarak algılıyor. Bunun yanı sıra göz yüzeyinin topografisini çıkaran bu sistem yüzeydeki girinti ve çıkıntıları tespit edip lazer vuruşlarını gereken yerde yuvarlak gereken yerde oval şeklinde kullanarak gerçek kornea şekline göre yapıyor.

Doç. Dr. Şener, 400 hertz hızındaki Q Mod teknolojisinin büyük avantajları olduğunu da belirterek şu açıklamada bulundu :

"Dünyada kullanılan diğer sistemler içinde en hızlı olanlarından biri. Bu hız bize lazer işleminin çok kısa sürmesini ve basarı oranının yükselmesini sağlıyor. Q Mod teknolojisi bir diğer özelliği de daha yuvarlak 1 mm'den küçük ışınlar ile tedavi yapılabiliyor. Bu bize kişinin gözünü şekillendirirken daha detaylı ve daha az doku yok ederek, daha yüksek numaraların da tedavisine ve görüş kalitesinin yükseltmemize olanak sağlıyor. Ayrıca cihaz, tıpkı parmak izinde olduğu gibi gözü haritasından tanıdığı için hatalı bir operasyona imkan vermiyor. Bu tekniğin en büyük avantajı ise, özellikle miyopinin yanı sıra yüksek astigmat, miks astigmat, gece gözbebeği büyümesi olan hastalarda büyük başarı sağlaması".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler