HABER

BJK'ye gençlik aşısı

Turkcell Süper Ligi'nde bu sezonun ilk yarısında tarihinin en kötü performansını sergileyen Beşiktaş, ikinci yarıda çözümü gençleştirme operasyonuna gitmekte buldu.

Siyah-beyazlı yönetim yaşanan kötü sonuçların ardından teknik direktör Jean Tigana'nın da isteğiyle genç futbolculara yönelerek, ikinci yarıda kadrosuna 6 genç futbolcu dahil etti.

PAF takımından 19 yaşındaki Mehmet Sedef ve 20 yaşındaki Rıza Şen'i (A) takım kadrosuna alan siyah-beyazlılar ayrıca 23 yaşındaki Tomas Jun, 21 yaşındaki Deivson Rogerio Da Silva, 18 yaşındaki Aydın Karabulut ve son olarak da 21 yaşındaki Gökhan Güleç'i kadrosuna kattı.

"Kara Kartallar" 33 yaşındaki Ailton Goncalves Da Silva, 29 yaşındaki Daniel Gabriel Pancu, 25 yaşındaki Souleymane Youla, 26 yaşındaki Güven Kocabal ve 25 yaşındaki Ramazan ile yollarını ayırdı. Ayrıca, Gaziantepsporlu Gökhan'ın transferi karşılığında 30 yaşındaki Veysel Cihan ile 27 yaşındaki Adem Dursun da takımdan ayrılacak.

Siyah-beyazlılar, ikinci transfer döneminde yaş ortalaması 27,8 olan 7 futbolcuyla yollarını ayırırken, yaş ortalaması 20,3 olan 6 futbolcuyu renklerine kattı.

Böylece sezon başında yaş ortalaması 28,8 olan Beşiktaş, takıma katılan genç oyuncularla yaş ortalamasını 27'ye düşürdü.

Beşiktaş'ın mevcut kadrosunda en yaşlı futbolcular kaptan Tayfur ve Cordoba olurken, en genci ise yeni transferlerden Aydın Karabulut.

Tayfur ve Cordoba 36 yaş ile takımının ağabeyleri olurken, Aydın ise 18 yaş ile takımın en genç futbolcusu unvanına sahip.

Siyah-beyazlılarda 30 yaş ve üzerinde toplam 9 futbolcu bulunuyor.Cordoba ve Tayfur'un yanı sıra Sergen 34, Okan 33, Tümer ve İbrahim Üzülmez 32, Ahmed Hassan 31, Murat ile Mustafa ise 30 yaşında bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler