HABER

BMW'nin yeni konsepti iNext: Şirketin elektrikli yeni nesil crossover'ı!

BMW, motora tamamiyle elektrikle güç veren yeni bir konsept duyurdu: BMW iNext, şirketin elektrikli yeni crossover'ı... Ayrıca elektrikli BMW X3 ve Mini modelleri de duyuruldu.

BMW'nin yeni konsepti iNext: Şirketin elektrikli yeni nesil crossover'ı!

BMW'nin en gelişmiş otomobili, iNext 2021'de yollarda olacak.Endüstrinin bugünki trendlerine göre geliştirilen BMW'nin yeni crossover'ı, otonom sürüş özellikleriyle beraber tamamen elektrikli ve diğer otomobillerle IoT bağlantıları kurabiliyor. Günbegün popülerliği artan Tesla'nın modellerinin özelliklerinden yola çıkılarak geliştirilen BMW iNext konsepti, BMW'nin X serisi kullanıcılarını hedefledi ve crossover formunda yollara düşecek.

Daha önce de Mercedes-Benz uzun menzilli elektrikli otomobillerini, çeşitli otomobil fuarlarında duyurmuştu. Mercedes-Benz'in bu fütürist-elektrikli otomobilleri 2020'den itibaren yollarda olacak. Ancak, BMW 'tamamiyle elektrikli' modellerde biraz geç kaldı gibi. Zira; Audi, Jaguar ve Tesla zaten halihazırda sadece elektrikli otomobil modelerini piyasaya sunmaya başladı bile. Genel olarak bakılırsa, iNext modeli, Jaguar'dan 4 yıl, Audi'den 3 yıl ve Tesla'dan 5 yıl sonra tamamen elektrikli otomobilini piyasaya sürecek.

ABD'deki Volkswagen kararlarından sonra, ülkedeki otomobil ekosistemi tamamiyle değişmeye başladı. Skandalın patlamasıyla birlikte ülkedeki elektrikli otomobil kullanım oranları %40'lara ulaştı, dizel otomobillere talep gittikçe düşüyor.

BMW Mini ve Mini X3 yolda

BMW iNext modelini, neredeyse i8 modeliyle aynı formda olduğunu görüyoruz. Henüz konsept gezisinde olan otomobil modeli, fiziksel olarak test aşamasında. Ayrıca, BMW halihazırda üretimde olan bazı elektrikli otomobillerinin de duyurusunu yaptı. BMW X3 ve BMW Mini, 2019 yılı itibariyle piyasaya sürülecek.

Geri Dön