Botoks aşırı terlemeyi önlüyor

Uzman Dr. Yüksel Oltulu, el, ayak ve koltuk altı gibi özel bölgelerde gözlenen aşırı terlemeyi azaltmak için botoks kullanımının oldukça yaygın olduğunu söyledi.

Medical Park Samsun Hastanesi, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, ‘botoks' hakkında bilgi verdi.

Boyundaki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi için uygulanan ‘Botoks'un alternatif bir tıp yöntemi olduğunu söyleyen Uzman Dr. Yüksel Oltulu, "Özelikle estetik ameliyattan çekinen bayanların ilgi ve rağbet ettiği bir güzellik yöntemidir. Yapılan uygulamayı takiben 2'inci gün etkileri başlar 15'inci gün net etkisini gösterir. 120'inci günden itibaren botoks etkileri azalır 6'ıncı ay da uygulama tekrarlanabilir. Botoks, alın ve göz kenarındaki çizgileri azaltma, çatık kaş izini yok etme gibi özellikleriyle biliniyor. Ama botoksun başka etkileri de var. Yuvarlak yüzü inceltiyor, aşırı terlemeyi önlüyor, kalın baldırlara ince siluet kazandırıyor” dedi.

Botoks alın ve göz kenarındaki çizgilerin giderilmesinde kullanılan en iyi yöntem olduğunu hatırlatan Dr. Oltulu, "Botoks bir maskeleme yöntemidir, cildinizi iyileştirmez. Botoks bir estetik müdahaledir. Alın ve göz çevresindeki çizgileri azaltmakta kullanılır. Boyun botoksu, nefertiti lifti dediğimiz yeni bir uygulamadır. Boynu daha sıkı ve daha ince yapmak ve yanak düşüklüğünü almak için kullandığımız özel bir yöntemdir” şeklinde konuştu.

Bacak estetiğinde de botoks yöntemini kullandıklarını dile getiren Dr. Oltulu, "Bazı kadınlar ne kadar zayıflarsa zayıflasın, kalın baldırdan şikâyetçi. Üstelik bazısı cerrahi müdahale istemiyor. Hasta özellikle topuklu ayakkabı giydiğinde daha çok şikayet ediyor. Çünkü topuklu ayakkabıyla daha kaslı, dolayısıyla şiş duruyor. Bu kaslara düşük doz Botoks uygulanarak bacaklara ince siluet kazandırılabilir. Botoks kullanım alanlarından bir diğeri ise çene hattını belirgin hale getirmek daha genç ve uzun görünen bir boyna sahip olmak için mümkündür. Ancak eğer çene bölgesindeki sarkma belirgin hale gelmişse ve küçük bir çeneye sahipseniz, dolgu ile çene belirginleştirme, sarkmanın ve yaşlı görüntünün tedavisinin çok daha iyi bir alternatifi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Aşırı terlemede de botoks kullanımının oldukça yaygın olduğunu belirten Dr. Oltulu, "El, ayak ve koltuk altı gibi özel bölgelerde gözlenen aşırı terlemeyi azaltmak için değişik bir uygulama tekniği ile kullanılabiliyor. Burada da amaç, ter bezlerine gelen aşırı uyarıyı azaltmak yani uygulamada kaslarla ilgilenilmiyor. Enjeksiyon, kas içine değil cilt altına uygulanıyor.Ağrısız ve 15 dakikalık bu yöntemle 4-6 aya kadar etkin sonuç elde edilir” açıklamasında bulundu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler