HABER

Bu acıya yürek dayanmaz! 10 aylık bebek hayatını kaybetti

Bu acıya yürek dayanmaz! 10 aylık bebek hayatını kaybetti

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, yakalandığı siroz hastalığı sonrası babasından kendisine nakledilen karaciğer ile yaşama tutunmaya çalışan 10 aylık Zeynep Ekim, hastanede hayatını kaybetti. Ekim çiftinin ilk çocuklarını da doğum sırasında kaybettiği öğrenildi.

Nazilli ilçesinde oturan Esra Ekim (27) ile Cemil Ekim’in (34) Aralık 2019’da dünyaya gelen kızları Zeynep’te, birçok bebekte karşılaşılan yeni doğan sarılığı görüldü. İki haftada geçmesi beklenen sarılığın geçmemesi üzerine ailesi Zeynep bebeği tedavisi için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi’ne götürdü. ADÜ Hastanesi’nden İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Zeynep bebeğe siroz teşhisi konuldu.

ZEYNEP BEBEK TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Minik Zeynep bebeğin karaciğeri iflas noktasına geldiği için nakil yapılmasına karar verildi. İzmir’de özel bir hastaneye nakil için yatırılan Zeynep bebeğe, 22 Nisan’da babası Cemil Ekim’den karaciğer parçası alınarak nakli sağlandı. Nakil başarıyla gerçekleşirken Zeynep bebeğin ailesinin mutluluğu kısa sürdü. Nazilli’deki evinde aniden fenalaşan Zeynep bebek, kaldırıldığı Nazilli Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İLK ÇOCUKLARINI DOĞUM SIRASINDA KAYBETTİLER

İlk çocukları olan Hüseyin Ekim’i doğum sırasında kaybeden Ekim ailesi, ikinci kez çocuklarını kaybetmesi ile bir kez daha evlat acısı yaşadı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Allah rahmet eylesin. Anasına babasına sabır versin. gercekten büyük bir acı yüreğimizde hissettik.
bir bebegin ölümüne kahkaha emojisi atacak kadar aşağılık insanlarin olduğu bir dünyada yaşıyoruz maalesef
kan uyuşmazlığı olabilir ailede doktora danışmanları gerekiyor, Allah sabırlar versin
aşağıda kahkaha emojisi paylaşanlar gerçekten bilerek mi paylaşıyor yoksa hasta mahluklarla beraber mi yasiyoruz?
Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar ihsan etsin inşaallah
Geri Dön