HABER

Bu da vaazlı propaganda...

TBMM Başkanı Şahin’in namaz kılmak için Muratpaşa Camiine gitmesi, merkezi sistem aracılığıyla, tüm camilerde anons edildi.

Müftü de verdiği vaazda, Şahin’in çok faydalı işler yaptığını anlattı

ANKARA - TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in namaz kılmak Antalya Muratpaşa Camiine gitmesi, merkezi sistem aracılığıyla, Antalya’daki tüm camilerde anons edildi. İl müftüsü de merkezi anonstan sonra verdiği vaazda, Şahin’in çok faydalı işler yaptığını anlattı.
Şahin, geçtiğimiz hafta sonunu seçim bölgesi Antalya’da geçirdi. Şahin, Cuma namazı için de tarihi Muratpaşa Camiine gitti. Şahin’in, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ile birlikte camiye gidişi, merkezi sistem aracılığıyla Antalya’daki tüm camilerden cemaate duyuruldu.

’BÖYLE ŞEY OLMAZ’

GAZETEPORT’tan Yusuf Sahici'ye olayı anlatan CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken şunları söyledi:

“Meclis Başkanı ve beraberindeki AKP’liler, namaz için Muratpaşa Camii’ne geldiklerinde bu durum, merkezi sistem ile Antalya’daki tüm camilerden anons ediliyor. Meclis Başkanı’nın gelişini duyurmak, bizzat vaazı veren il müftüsü tarafından gerçekleştirildi. Vaazda Şahin’in vatana, millete ne kadar iyi şeyler yaptığından da söz ediliyor. Hatta bazı sözlerinin sonunda cemaatin ‘Amin’ dedikleri bile duyulmuş. Bu kadarına da pes artık’’

’TEHDİT EDER GİBİ’

Ülken, Şahin’in 29 Mart yerel seçimlerinde de; Adalet Bakanı olarak geldiği Antalya’da vatandaşları “Bize oy vermezseniz hükümetten destek alamazsınız” sözleriyle adeta tehdit ettiğini söyled.

Ülken, ‘’ Şimdi TBMM Başkanı ve tarafsız olması gerekiyor. Ama vaatlere devam ediyor. Korkuteli Sülekler’de Orman Müdürü’nü çağırıp ‘80 dönümlük yere spor sahası yapacağız. Tekrar gelip bunların yapılıp yapılmadığın kontrol edeceğim’ diyerek devletin kurumlarını tehdit eder tavrını gördük. Bütün bunları Antalya’dan ‘Hayır’ çıkacağı korkusuyla yapıyor.” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler