Bu dostluk gözlerimizi yaşarttı: Suriyeli Hasan sokak köpeği Zeytin'i ailesi yerine koydu

Beşiktaş’ta bir kaldırımın üstünde, köpeğine sarılıp uyuduğu esnada çekilen görüntüsüyle sosyal medyanın tüm dikkatini üzerine çekti Hasan ve Zeytin. Anladık ki bu dostluk çok başkaymış... Suriyeli Hasan'ın Türkiye'deki varı yoğu sokak köpeği olan Zeytin.

Bu dostluk gözlerimizi yaşarttı: Suriyeli Hasan sokak köpeği Zeytin'i ailesi yerine koydu

“Sarılıp uyuyoruz, ona sarılınca o benim köpeğim gibi, arkadaşım gibi zannediyorum.”

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş iskelesi karşı kaldırımında bir çocuğun sokak köpeğiyle koyun koyuna uyduğu fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı. Bu duygusal kare pek çok kişinin dikkatini çekti ve ünlü isimlerden Haluk Levent attığı tweetle olay hakkında hem bilgi verdi hem de çağrısını yaptı:

Bu fotoğrafın altında öğreniyoruz ki çok büyük acılar yatıyor. Mahmut Hasan. 14 yaşında, Suriye’deki iç savaştan kaçıp 3 yıl önce Türkiye’ye gelmiş amcasıyla. Ama amcası onu terk etmiş. Şimdi sokaklarda yaşıyor tek başına…

zeytin

Hasan 2 yaşındayken annesini kaybetmiş. Babası ise Suriye’de çalışmaya devam ediyor. Yanına istiyor babasını tabii ama, savaştan dolayı gelmesi epey zor… Edinilen bilgiye göre de Hasan’ın 2 ağabeyi’de Suriye Ordusu’nda asker.

Küçücük yaşında dev sıkıntılar çeken, hayatın zorluklarını epey erken öğrenip mücadele etmek zorunda kalan Hasan’ın tek dostu, ailesi, arkadaşı, varı yoğu Zeytin… Seviyorum onu diyor Hasan, “Ailem yok ama tek dostum Zeytin.”

hasan

Zeytin adını verdiği köpeğine sarılarak uyuyan güzel çocuk, “Benim köpeğim, onu sokakta buldum. Beni çok seviyor ben de onu çok seviyorum. 7-8 aydır beraber yaşıyoruz. Seviyorum onu, ailem yok sadece amcam var. Tek arkadaşım Zeytin isimli köpeğim, onunla yaşamaya devam edeceğim. Otobüs duraklarının orada ya da çarşının içerisinde uyuyoruz” diyor.

Zeytin ve Hasan, ikisi de evsiz… Birbirlerine sahip çıkan iki mükemmel dost.

Gözümüze çarpan, sosyal medyada duyurulamayan nice Hasanlar var. Herkesin sesine kulak vermek biraz zor olsa da sesini duyduklarımıza el verebiliriz. Tıpkı Haluk Levent’in uzattığı el gibi, yaptığı çağrılar gibi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Kılıçdaroğlu bu çocukları suriyeye göndericeğiz eğer seçimi kazanırsak dediğinde alkışlıyodunuz
nasıl ulaşıcaz peki...
Ne acı
bizim kimsesiz cocuklarımıza bakdık birde suriyeli cocuklara bakacagız hükümet görsünde ülkeyi ne hale getirdiklerini görsünler eserleriylede gururlansınlar neymişde bunların ülkeye katkıları olacakmış bu cocuklar sokaklarda her türlü tehlikeye açıklar kötü insanların eline düşerlerse cevredi insanlar içinde tehlike arz edecekler ama ben kime söylüyorumki biz millet olarak herşeye mustahakız
Diğer Haberler