Bu imam diğerlerinden çok farklı!

Bolu’da, yarış motoru kullandığı için 'Jet İmam' lakabıyla anılan Yeşil Cami'nin 3 imamından biri olan Yusuf Çelen (32), 'Naht' sanatı, hayvan sevgisi, müzik ve motosiklet tutkusuyla şaşırtıyor.

Karamanlı Mahallesi’ndeki Yeşil Cami'de imamlık yapan evli Yusuf Çelen'in sosyal hayatı ve hobileri şaşırtıyor. Klarnet ve kanun çalarak müzikle ilgilenen Yusuf Çelen, yüzlerce özel cins kanarya besliyor ve naht sanatıyla ahşaba çeşitli yöntemlerle hayat veriyor. Yusuf Çelen, tüm bunların yanı sıra motosiklet tutkusuyla da şaşırtıyor. 300 kilometre hıza kadar çıkabilen bin CC’lik yarış motoru nedeniyle 'Jet İmam' olarak anılan Yusuf Çelen'in farklı yaşam tarzı, cami cematinin de ilgisini çekiyor.

Yusuf Çelen, motosikletin kendisi için aşk olduğunu belirterek, ''Motosiklet aşkı bambaşka bir şeydir. Benim için sevginin ötesinde bir aşktır. Vazgeçemediğim bir şey. Motosiklete küçüklüğümüzde bisikletle başlayıp, daha sonra küçük motosikletler kullanarak, tamiri nasıl olur, ne yapılır, öğrenip, büyük motosikletlere geçerek başladım. Tehlikeli olmasına rağmen, vazgeçilmez bir şey" dedi.

8

AHŞABA HAYAT VERİYOR

10 seneden beri de naht sanatıyla ilgilendiğini söyleyen Yusuf Çelen, "Yaklaşık 10 yıldır bu sanat ile uğraşıyorum. Ahşap oyma, kakma, yan kesim, düz kesim gibi birçok farklı yöntem ile deneyerek çalışmalar yapıyoruz. Yaparken sabır gerektiren, süreklilik arz eden bir iş" diye konuştu.

jet-imam-farkli-hobileri-ile-sasirtiyor_9963_dhaphoto5

Müziğe olan ilgisini ve nasıl başladığını da anlatan Çelen, "Camide teravih namazlarını kıldırmak için nota ve şan dersleri aldık. Bunu bir enstrüman ile nasıl değerlendirebiliriz, neler katabiliriz diye başladı müzik tutkusu. Üzerine ne kadar ilave edebiliriz derken kanuna başladım. Sonra değişik bir enstrüman daha olsun dedik. Grubumuzda Bolu'da imamlık yapan arkadaşlardan birçoğu ney üflüyordu. Ben de değişiklik olsun diye hem kanun, hem klarnet ile devam ettirmeye çalışıyorum" dedi.

jet-imam-farkli-hobileri-ile-sasirtiyor_9963_dhaphoto4

8e327b74a4adae006c1a174d2643b923

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
ne imamı pislik bu islamın ne olduğunu bilmez devletin maaşlı adamı. o kadar.
@m.ssctas Peki bir imam nasıl olmalı?
@m.ssctas pisliğin önde gideni sensin yobaz adi.Afferim imama keşke bütün imamlar böyle olsa.
Güzel sanatlara meraklı modern merhametli insan gibi insan tebrik ederim hocam.
ne guzel bir imamsin sen
tebrik edelim hocamızı hoca olmak dünyadan kopmak olmadığını inşallah diğer hocalarımızada örnek olur
KLARNETMİ O? :))) ÜNLÜ ZURNACIYI GEÇERSİZ LA HACI :))))
@teoman_2538 sizin gtibi pislikler yok olmadan islamiyet yayılmaz aksine geriler örümcek kafalılar.
işte bize böyle imamlar lazım ileri görüşlü güncel hayatı yaşayan hele hayvan sevgisi olan bir kişiden korkmayın, bize sol elle yemek yemek haram dır diyen geri zekalılar lazım değildir, cami imamımızı gönülden tebrik ediyorum ama o canavar motosikletini de dikkatli kullanmasını Allah kaza bela vermemesini dilerim.
@horus_15 EVET SOL ELLE YEMEK YEMEK HARAMDIR.ÇÜNKÜ SOL ELLE AVRET YERLERİNİ YIKARSIN.BİLMEDEN GÜNAHA GİRMEYİN.HERŞEYİN BİR SEBEBİ VARDIR
@tokat25 adam göt silme derdinde ya gelde buna yorum yap şimdi.
@tokat25 solakların hepsi cehennemlikmi şimdi öküz.
İşte bize böyle modern imamlar lazım Kutlarım hocam
Bolu'da motorsiklet kullanmak öyle güzeldirki babamın arkasında ormana gidişlerimi hatırladı.mola verip kuş sesleri dinlerdik.o zamanlar Bolu'nun nüfusu 12000 civarında idi.Yinede şanslısınız Bolu'lular,istanbuldan selâmlar.imam beyefendiye saygılar..güzel insan!
Tebrikler hocam. Sizin gibi çağdaş, aydın, sevgi dolu imamlara çok ihtiyaç var bu ülkede. İnşallah sahipli -sahipsiz, evci-yaban tüm hayvanları, hatta av hayvanlarını, hayvan dövüşlerini de içerecek şekilde öyle göstermelik değil, ağır yaptırım ve caydırıcı cezai müeyyideler de içeren tüm dünyaya örnek dörtlük olacak eksiksiz yeni bir hayvan hakları ve hayvan besleme, koruma yasasının da artık çıkarılması için çaba sarfeder, bu konuda da örnek davranışlar sergilersiniz.
Müzik ruhun belasıdır..
Değerli hocamı lise yıllarından tanırım , kendisi eşsiz bir insandır , karakter timsali çok iyi bir dosttur Rabbim yolunu açık etsin
müzik ve imam ???? son nefeste batsın bu dünya demeyesin hocam
İmamda bir devlet memuru ataması kolay olan bir memurluk Bence gayet modern olmuş imam oldu diye hobileri olamaz mı
Ney çalsan daha etkileyici olurdu. Klarnet işi sana uymamış.
HACI NE İŞŞ....
hocam çok guzel bırazda orman ıçın katkı yaparsan hoş olur
çalgıcı ve müzisyenlerin şeytanın uşakları olduğunu bilmeyen acizler
Diğer Haberler