Bu maskeler yüzünüzün genç ve güzel görünmesi için!

Günlük hayat ne kadar yoğun öyle değil mi? İş, ev, faturalar, eşiniz, çocuklarınız ve her an doğabilecek problemler arasında bir saniyeliğine bile rahat bir nefes almak zordur. Bütün bu stres ve gerginlik ise yüzünüzde kırışıklık, lekeler ve solukluk olarak belirir. İşte hem tüylenme sorununu geçici de olsa ortadan kaldıran, hem canlandıran, hem de yaşlanma karşıtı olan 3 maske tarifi...

Bu maskeler yüzünüzün genç ve güzel görünmesi için!

Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için maske tarifi

malzemeler

10 gr limon suyu 1 su bardağı su 30 gr (tercihen nohut unu)

Homojen bir macun elde edilinceye kadar tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra kağıt havluyu yüzünüze bastırın ve tüylerin çıkış yönüne doğru hızlıca çekin.

yaslama karsiti

Yaşlanma karşıtı maske

malzemeler

3 aspirin
3 çorba kaşığı limon suyu

Aspirini limon suyunda eritin ve bir macun oluşturmak üzere karıştırın. Yüzünüzü yıkayın, sonra karışımı cildinize uygulayın, 10 dakika boyunca bekleyin. Zaman dolduğunda, maskeyi bol su kullanarak çıkarın.

maske1

Canlandırıcı maske

malzemeler

5 aspirin
1 çorba kaşığı yoğurt
½ çorba kaşığı bal

Aspirini ezin ve diğer bileşenlerle iyice karıştırın. Maskeyi etkin bir şekilde uygulamak için öncelikle gözenekleri açmak için yüzünüze ılık suya batırılmış bir bez koymanız gerekir. Yüzünüzü kuruttuktan sonra karışımı uygulayın, 30 dakika boyunca bekleyinn. Süre dolduktan sonra ılık suyla çıkartın.

maske5

Peeling maskesi

Malzemeler

3 aspirin
3 çorba kaşığı ılık su

Hazırlama ve kullanma:

Hamur oluşturmak için aspirin suda eritilir. Temiz yüze uygulayın ve 10 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra su ile durulayın.

maske5

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler