KADIN

Bu nasıl insanlık: Hayvan beslediği için komşuları tarafından tehdit edilip evi talan edildi!

Bu nasıl insanlık: Hayvan beslediği için komşuları tarafından tehdit edilip evi talan edildi!

Hoşgörü eksikliği ve farklılığa tahammül edememe, hayatı cehenneme çevirmeye devam ediyor. Yozgatlı Ceren Sansar, farklılığına tahammül edemeyen komşuları yüzünden zor günler geçiriyor.

Üniversite eğitimi için İzmir’e gitmişti

Ceren Sansar, yaşıtları gibi üniversite eğitimi görmek üzere Yozgat’taki doğup büyüdüğü köyden ayrılıp İzmir’e gitti. Ancak gerek şehir hayatı, gerekse üniversite sarmamış olacak ki her şeyi bırakıp memleketine geri döndü.

Ne olduysa bundan sonra başladı

Annesiyle birlikte Yozgat’taki bir köye yerleşen Ceren gerçek bir hayvansever olduğu için yeni hayatına bir sürü arkadaş dahil etti. Ceren, kimisi meleyen, kimisi gıdaklayan arkadaşlarına isim takmayı da ihmal etmedi tabii ki. Çünkü onlar sıradan şeyler değil, birer can!

Vay, sen misin hayvanlarına isim takan!

Ceren’in annesiyle yaşadığı bu masum hayatı nedense içlerine sindiremeyen cahil zorbalar ona hayvanlarına isim taktığı için deli dedi! Ancak bu insanın aklını zorlayıp sabrını taşıran olaylar zincirinin ilk halkasıydı! Münasebetsiz yakıştırmalar zamanla yerini iftiralara bıraktı!

Ceren’in arkadaşları ziyarete geldiği için iftiralar başladı!

Ceren’in arkadaşları, genç kadının annesiyle ve hayvanlarıyla kurduğu bu mütevazi hayatın bir parçası olmak için zaman zaman kendisine misafir oldular. Fakat köydeki zorbalar genç arkadaşlarının Ceren’e yaptıkları bu ziyaretlere “Evde fuhuş yapılıyor!” diye iftira atmaktan çekinmedi. Ceren’in ve annesinin onurunu hedef alan bu iftiralar anne- kızın hayatını çekilmez bir hale getirdi.

Hayvanlarına ölüm tehdidi…

Edilen hakaretlere ve atılan iftiralara aldırmayan genç kadın bütün zorluklara rağmen hayatına devam etmeye çalıştı. Ceren’in kendilerine aldırmadığını gören zorbalar onu canından çok sevdiği hayvanlarını öldürmekle tehdit etmeye başladılar. Zorbaların son hareketi ise genç kızı yardım çağrısında bulunmaya mecbur bıraktı!

Annesi ve Ceren yokken evlerine girdiler!

Ceren’in hayvanlarını otlatmaya götürdüğü ve annesinin de evde olmadığı bir zamanı fırsat bilen zorbalar anne kızın yaşadığı eve zorla girdiler. Evdeki bütün eşyaları kırıp ortalığı dağıtan saldırganlar bununla da yetinmedi. Ceren’in annesinin kullandığı ilaçları bile kutularından çıkartıp kullanılmayacak hale getirdiler.

Genç kadın sosyal medyadan yardım istedi!

Dar ve yalıtılmış bir bölgede yaşamanın getirdiği zorlukla olanları bir süre sineye çeken genç kadın, zorbaların evlerine girmesiyle çareyi yardım istemekte buldu. Yazdığı mesaj kısa süre içinde sosyal medyada yayıldı ve binlerce insan Ceren’in çektiği acılara bir son vermek için kolları sıvadı. Saldırganları tanıdığını ifade eden genç kadın bütün yasal yollara başvuracağını belirtiyor.

İmza kampanyası başlatıldı

Ceren’in ve annesinin yalnız olmadığını göstermek isteyen binlerce kişi, bu aşağılık olayı gerçekleştirenlerin hak ettikleri cezayı bulmaları için imza kampanyası başlattı. Siz de bağlantıyı tıklayarak change.org’ta başlatılan imza kampanyasına katılabilirsiniz.

İmza kampanyasına katılmak için tıklayın!

Kaynak

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.