HABER

Bulgaristan'da 6,4 büyüklüğünde deprem

Bulgaristan’da 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Edirne'de kuvvetli, Tekirdağ ve Kırklareli’nde de hafif şekilde hissedildi. Depremden sonra üç kentte yaşayanlar sokaklara döküldü

Bulgaristan'da 6,4 büyüklüğünde deprem

Bulgaristan'da 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bulgaristan Merkez Rasathanesi Genel Müdürü Nikolay Milioşev, depremin merkez üssünün başkent Sofya'nın 30 kilometre doğusundaki Pernik şehri yakınlarında olduğunu bildirdi.

Depremin yaşandığı Bulgaristan 'da bazı binalarda çatlaklar oluştu. Evlerin çatıları yıkıldı. Artçı sarsıntıların devam ettiği bölgede şu ana kadar can kaybından söz edilmiyor.

Bölgede panik oluşturan deprem, Sofya ve Pernik'in yanı sıra Blagoevgrad, Kazanlık ve Eski Zağara şehirlerinde de hissedildi. Depremden sonra bölgede çok sayıda artçı sarsıntı meydana geldi.

En son artçı sarsıntı 04.31'de 4,7 büyüklüğünde gerçekleşti.

Sivil savunma ekipleri, Başkent Sofya başta olmak üzere depremin hissedildiği şehirlerde sokakları dolaşarak bir yandan halkı sakinleştiyor, diğer yandan da hasar tespit çalışmalarında bulunuyor

Bulgaristan devlet radyosu ise yayınına ara vererek, düzenli olarak gelişmeler konusunda halkı bilgilendiriyor.

Edirneliler sokağa döküldü, depremi hisseden çok sayıda vatandaş, paniğe kapılınca üzerlerindeki pijamalarla kendilerini sokağa attı. Gece geç saatlere kadar vatandaşlar park ve bahçelerinde oturdu.

Deprem , Tekirdağ ve Kırklareli’nde de hafif şekilde hissedildi. Deprem sonrası bu 3 kentte can ve mal kaybı yaşanmadı. (Ajanslar)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön