Bursa'da yabancı dildeki tabelalar Türkçeye çevriliyor

Bursa'da Osmangazi Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri, yabancı dilde olan tabelaların Türkçe tabelalarla değiştirilmesi için başlattığı denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri, daha önce uyarılmalarına rağmen tabelalarını değiştirmeyen iş yerlerine tutunak tutup, süre verdi.

Bursa'da yabancı dildeki tabelalar Türkçeye çevriliyor

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çarşamba ve Altıparmak Mahalleleri'ndeki iş yerlerini tek tek dolaşarak, yabancı dilde olan tabelaları tespit etti. Daha önce uyarılmalarına rağmen tabelalarını değiştirmeyen iş yerleri, fotoğrafları çekilerek kayıt altına alındı. İş yerlerine tutanak tutulup, süre verildi. Verilen süre içinde tabelasını değiştirilmeyen esnafa ceza kesilecek.

Zabıta ekipleri, Ahmetpaşa, Selimiye, Aktarhüssam, Çırpan, Altıparmak, Hocahasan, İntizam, Şahabettinpaşa ve Kuruçeşme mahallelerindeki iş yeri sahipleri ise tabelalarında Türkçe kullanma zorunluluğu bulunduğu yönünde uyarıldı. Ekipler, yabancı dildeki tabelaların, Türkçe tabelalarla değiştirilmemesi halinde söküleceğini bildirdi.

bursada-yabanci-dildeki-tabelalar-turkceye-cevriliyor_2769_dhaphoto4

bursada-yabanci-dildeki-tabelalar-turkceye-cevriliyor_2769_dhaphoto2

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Aynen katılıyorum kaldırın iyice şeyini çıkarttılar afrinmi burası
ne tutanağı bascan cezayı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler