HABER

Bursa'da seçimkondu yıkımı

Bursa'nın Yunuseli Mahallesi'nde Muhtar Kadri Hancıoğlu'nun kaçak yapılan evinin ikinci katındaki bir kolonu uyarı amacıyla yıkıldı.

Bursa'da seçimkondu yıkımı

Merkez Osmangazi Belediyesi, seçim öncesi yapımına başlanan gecekondulardan 9'unun bir bölümünü yıktı. Mutlular, Mehmet Akif ve Yunuseli mahallelerinde kaçak olarak inşa edilen binaların yıkımı için jandarma tarafından geniş güvenlik tedbirleri alındı. Yıkımlar uyarı amacıyla gerçekleştirilerek kaçak katların birkaç kolonu yıkıldı. Belediye yetkilileri, vatandaşları bir kez daha uyardı.

Bu arada Yunuseli Mahallesi'nde ise ilginç bir durumla karşılaşıldı. Mahallenin 8 yıllık muhtarı Kadri Hancıoğlu'nun oturduğu tek katlı evin üstüne kaçak kat çıkmak istemesi, belediye ile muhtarı karşı karşıya getirdi. Belediye ekipleri, şikayet sebebiyle uyarı amacıyla muhtarın kaçak katının kolonlarından bir tanesini yıktı.

Muhtar Kadri Hancıoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Hilmi Şensoy'u Yunuseli'ne hiçbir hizmet yapmamakla suçlarken, "Belediye başkanı bu mahalleye bir daha giremez. Eğer gücü varsa, jandarma almadan buraya gelsin. Yunuseli'nin bir sokağını bile asfaltlamadılar, çöplerini bile toplamaktan acizler. Zaten belediye, binalara ruhsat veremiyor. İmar yok, şuyulandırma olmadı. Yasak var, ama yol gösteren yok" dedi.

Belediye yetkilileri ise basın mensuplarının, muhtarın kaçak katının neden tamamen yıkılmadığı sorusuna, "Gördüğünüzü yazın, kim yıkmak istiyorsa, gelsin tamamını yıksın. Özel bir durum var" dediler.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler