HABER

Çakan, Lübnan Enerji Bakanı ile görüştü

ANKARA (İHA) - Enerji veTabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, Lübnanlı meslektaşı Abdel Hamid Beydoun'la makamında görüştü.
Çakan, yapılan görüşmelerin iki ülke arasındaki işbirliği potansiyeline önemli faydalar sağlayacağına inandığını belirterek, "Bu görüşmelerin Türkiye ile Lübnan arasında enerji alanındaki işbirliği sürecinin çeşitlendirilmesine ve somutlandırılmasına katkıda bulunulacağını temenni ediyorum" dedi.

Lübnan Enerji ve Su İşleri Bakanı Abdel Hamid Beydoun ise yapılan görüşmelerde, iki ülke arasında karşılıklı işbirliği için adım atılmış olduğunu ifade etti. Beydoun, görüşmelerde su alanı ve su kaynakları konusunda işbirliğinin ele alınacağını belirterek, "Diğer konularda da iki ülke arasında işbirliği yapmak istiyoruz. Lübnan-Suriye arasında 400 kW elektrik enerji hattı çekim projesini Türk müteahhitler yapıyor. Bunun örneklerini çoğaltmak istiyoruz" dedi.

İki ülke arasında karşılıklı olarak iş adamlarının gelmesini ve toplantıların yapılması isteğini belirten Beydoun, "Türkiye'nin tecrübesinden yararlanmak istiyoruz" dedi.

Beydoun ve beraberindeki heyet görüşmelerin ardından bugün Ankara'dan ayrılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön