Çakar lamba bitti derken, trafikte şimdi de tepe lambası kabusu!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle kamu ve yerel yönetimlerde bulunan üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba kullanımı yasaklandı. Bu süre içerisinde birçok araçtan çakar lamba sökülürken, bu sefer de trafikte tepe lambalı araçlar görülmeye başlandı.

İçişleri Bakanlığı’nın düzenlemesiyle 1 Kasım itibariyle trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan çakar lamba kullanımı kısıtlandı. Yasak kapsamında Kamuda, yerel yönetimler de, diğer mesleklerde ve üniversitelerin üst düzey yönetici , genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba sistemleri söküldü. Ancak geçen süre içerisinde bu sefer de yasak olmasına rağmen bazı araçlarda tepe lambası kullanımı başladı.

TRAFİĞİN EN YOĞUN OLDUĞU SAATLERDE ORTAYA ÇIKTI

Kullanması yasak olmasına tepe lambası kullanan bir çok yetkisiz araç İstanbul’da trafiğin en yoğun olduğu saatler olan sabah ve akşam saatlerinde tepe lambalarını yakarak emniyet şeridini kullanmaya devam ediyor. Yaşanan bu anlar ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kameraların çekim yaptığını gören bazı araç sürücüleri emniyet şeridinden çıkarken bazıları da hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği görüldü.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
getirin alman polisini 1ay denetim yapsın şu İstanbul da bakın ülke borcu falan hiç bir şey kalmaz,bizdekiler korkak
Korkak değilde geçen yıl il milli eğitim müdür yardımcısına çakar yüzünden işlem yapan polis açığa alındı. Bizde kanunun üstünlüğü yok güçlünün üstünlüğü var. O yüzden korkaklığından deyil
he bizdekiler korkak. daha ilk haftasini doldurmadan haritada yer arasin
@gabritsa memur açığa falan alınmadı haberi iyi takip edin sonra yorumunuzu yapın lütfen
ne yapsın adamlar işleri yoğun olabilir trafikteki zaman değerli zaman olabilir. boş haber yapmaktan bikmadiniz beee...
@zalim_istanbul_1980 yav he he devlet savaşta ya mermi yetiştiriyor.
Karaköy de 20 tl
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler