Çaldıkları güvenlik kamerasına yakalandılar

Çaldıkları güvenlik kamerasına yakalandılar

İzmir'in Buca ilçesinde, Tuğsavul İlköğretim Okulu'nun güvenlik kamerasını kırarak çalan 3 zanlı önce kameraya ardından da polise yakalandı. Zanlılardan biri gözaltına alınırken evinde yapılan aramada da çalınan kamera elegeçirildi.

Edinilen bilgiye göre olay önceki gece, Şirinyer semtindeki Tuğsavul İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Okul bahçesinde içki içen ve poliste çeşitli suçlardan kaydı bulunan üç genç, bir süre sonra okulun duvarında asılı bulunan güvenlik kamerasına yöneldi. Önce bir sopa yardımıyla kamerayı kırmaya çalışan zanlılar daha sonra demirlere tırmanıp kameraya tekme atıp çalmak istedi. Bir yandan kamerayı çalmak isteyen zanlılar bir yandan da görüntülerinin kaydedildiğini bile bile kameraya el salladı. Zanlılardan B.S, kamerayı yerinden sökerek çaldı. Sabah saatlerinde okula gelen ilköğretim okulu yöneticileri kameralarının yerinde olmadığını gördü.

Kamera kayıtlarını inceleyen idareciler durumu polise bildirdi. Kamera kayıtlarını alarak soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, görüntülerden tespit ettikleri poliste suç kaydı bulunan B.S'yi (23) kısa sürede yakaladı. B.S'nin evinde yapılan aramada da okuldan çalınan güvenlik kamerası elegeçirildi. Polis, kimlikleri tespit edilen iki zanlının daha yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi. Öte yandan, okul yöneticilerinin kamerayı çalan zanlılardan şikayetçi olmadığı ancak zanlının, kamuya karşı suç işlediği gerekçesiyle adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler