Canan Karatay, Kurban Bayramı öncesi ezber bozdu: İstediğiniz kadar...

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, kırmızı etin, yağıyla beraber tüketildiğinde faydalı olduğunu belirterek, "İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz" dedi.

Canan Karatay, Kurban Bayramı öncesi ezber bozdu: İstediğiniz kadar...

Karatay, Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen kitap imzalama etkinliğinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayramda, baklava ve börek tüketilmesini önermediğini söyledi.

BAKLAVAYI SADECE BİR DİLİM TÜKETİN

Lezzetli ve doğal olan her şeyin istenildiği kadar yenilebileceğini aktaran Karatay, baklava yenilecekse sadece bir dilim tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.

"BOL BOL KUYRUK YAĞI KULLANIN"

Kurban Bayramına ilişkin de açıklamalarda bulunan Karatay, "Bol bol kuyruk yağını kullanabilirsiniz. Kırmızı et, yağıyla beraber yendiğinde faydalı, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz." ifadesini kullandı.

"MİSAFİRLİKTE ŞEKER YEMEYİN, BOL BOL KAHVE İÇİN"

Türk kahvesinin sağlıklı olduğuna dikkati çeken Karatay, "Kahve en güçlü antioksidandır, şekersiz olmak şartıyla. Misafirlikte şeker yemeyiniz, bol bol kahve içebilirsiniz. Yaz döneminde bol bol denize girip, güneşlenip D vitamini depolamalı. İleri yaşta görülen hastalıkların hiçbiri genetik değildir, hepsi önlenebilir hastalıklardır. Bu hastalıkların hiçbiri ilaç eksikliğinden değildir." diye konuştu.

Okuyucu Yorumları 22 yorum
Ya bu kadında iyice tozuttu. Adam yokluğundanmı çıkarıyorlar sahneye
@hsahin2011 Dostlar ben 27 yasinda genc bir doktorum. Sakın bu kadının aklina uymayın. Dikkat cekmek ve reklam yapmak için boyle absürt açıklamalar yapıyor. Muayene ucreti olarak 1.000 tl isteyen birisi. Yani herşey reklam için. Sizin sağlığınız bu kadının afedersiniz ipinde bile degil.
Bunu takan var mi acaba
Allakası yok
şu bunağın tavsiyelerini yayınlamayın insanların sağılığıyla oynamayın kendi verdiği tavsiyeye kendi uyup damar tıkanıklığı problemi çekene kadar haber yapmayın .
Doğru demiş.
hocam kolesterol ve tligiliserit i napcaz acaba ? istediğimiz kadar yiyince soluğu hastane acilinde alıyoruz.
Canan Karatay ne diyorsa doğru eskilerde genelde yemeklerde kuyruk yağı tüketildiği hep anlatılırdı. Canan hocanın dedikleri gerçekleri ta kendisi
D vitaminiymiş git biraz pekmez ye de rengin kendine gelsin teyze
teyzemin ayarlari bozulmus.
Ya arkadaşlar kasın doğru söylüyor eski insanlar etten başka ne yiyordu!! Onlar 120-130 sene yaşıyordu ama şeker zehir
Bu U Dönüsünü neye borcluyuz ?
Bu kadın toplan delirmiş artık. Söylediği çoğu şey saçma. Fazla dikkate almamak lazım
Magazin yapıyor, bilimle alakası yok, her fırsatta medyada boy gösteriyor, zırvalıyor.
Toplum sagligi icin kisisel menfaatleri dusunmeyip, doğru bildiğini soylemekten çekinmeyen Canan Karatay'a sonsuz teşekkürler. Beslenme ve Sağlık konusunda farkındalık oluşturan en nadide en değerli bilim insanlarından biridir...
kimsenin o ne uyarıda bulunsada takmayacağından emin konuşmuş ezber bozmuş aslında bana öyle geldi.
Bazı toplumdan uzak arkadaşlar bu kadını takan var mı felan yazmış. Bu kadın dediğin, "aşı da alüminyum var zararlı" dedigi icin yuzbinlerce insan asi olmuyor ve meclise, asi olmayanlara ceza verilsin diye kanun teklifi sundular hey gidi
vay anasını ya, olumsuz yorum atanlarında hepsi, ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş profesörler heralde. Bu kadının kitapları Harward’da kütüphanelerde, derslerde işleniyor. Google’a yazında öğrenin. Herbokolog gibisiniz her konuda fikir sahibisiniz ama icraat sıfır, kurusıkı gibi :)
baktı olmuyor bu da saldı :)
Canan hocanın yazdığı kitaba göre yemesine-içmesine dikkat edip kilo veren insanlara şahidim.Ben tatlıyı,hamurluyu seviyorum.Hoca da bunlara karşı bartmayın az yiyin diyor.ET için söylediklerini başka uzmanlarda söylüyor.FARK;CANAN HOCA SÖYLEYİNCE HABER,DİĞERLERİ SÖYLEYİNCE BOŞVER meselesi.
ben doktor olsam ben de yeyin derim. hasta gelmezse para nasıl kazancak :D ama batıda üniversite ve sağlık kurumlarının yaptıkları araştırmalarda ""düzenli olarak günde 50 gramdan fazla kırmızı et veya işlenmiş et tüketen insanlarda bağırsak kanseri oranı %20-30 civarı arttığı tespit edilmiştir"" şeklinde araştırmalar var. sonra kanser oldum diye ağlamayın. beyaz ette sorun yok tavuk istediniz kadar yiyin ama kırmızı eti haftada 1 kereden fazla yerken iki kere düşünün. sonra kanser oldum diye ağlamayın. ya da ağlayın canan hanımın hoşuna gider. ama paranız yoksa tedavi etmez onna göre :)
İstediğiniz kadarda içebilirsiniz .(salak ben müslümanım rakı niye diyeyim) ayran meyve suyu vs ...
Diğer Haberler