KADIN

Çatlaklara ne iyi gelir, çatlak izlerini önleyen yöntemler nelerdir?

Çatlaklara ne iyi gelir, çatlak izlerini önleyen yöntemler nelerdir?

Beyaz ve mor lekeler gibi görünen çatlaklar hamilelikten sonra kadınların neredeyse % 90'ını etkiler. Gençlerde de görülen çatlak izlerinden herkes kurtulmak ister. Çatlaklara ne iyi gelir, çatlak izleri nasıl giderilir? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Cildin hızlı büyüme veya gerilmesiyle ortaya çıkan cilt çizgileri ya da bilinen adıyla çatlaklar, sadece hamilelik sonrası değil bütün kadınları etkiler. Fiziksel olarak aktif olan sporcular, steroidler alan kişiler, hızlı kilo veren ya da alan insanlar, meme büyütme ameliyatı geçiren kişiler, ince tenli insanlar, genetik yatkınlığı ve hormonal yetmezliği olan insanlarda görülür. Birçok kadın çatlaklara ne iyi gelir sorusuna cevap arıyor.

ÇATLAKLARA NE İYİ GELİR?

Çatlaklardan kurtulmayı iddia eden ürünler, bir pazarlama hilesi veya şehir efsanesidir. Ancak yeni çatlak izlerinin oluşumunu önlemek istiyorsanız bu ürünler işe yarayabilir. Ancak mevcut izlerden kurtulmanızı sağlamaz.

2

Özel kremler ve losyonlar sadece nemlendirici kremler ve losyonlardır. Ciltteki çatlakları yok edemezler. Tretinoin içeren kozmetik ürünler (sivilcelere karşı çalışan A vitamini), kolajen ve hyaluronik asit, aktif maddelerin özelliklerine rağmen çatlaklardan kurtulmanıza yardımcı olmaz. Yağları düzenli olarak masaj yapsanız bile yağlar (hindistancevizi, badem, zeytin, E vitamini, shea yağı ve diğerleri) streç izleri ortadan kaldırmaz. Aloe gibi bu tür şifalı bitkiler, geleneksel tıbbın en bilgili temsilcileri bunu vaat etse de, izleri ortadan kaldırmaz.

ETKİLİ BİR EV YÖNTEMİ

Ne yazık ki, çatlaklardan kurtulmak imkansız. Neyse ki bu kötü değil çünkü yara izleri sağlığımızı etkilemez. Fakat bu işaretler sizi rahatsız ediyorsa, onları daha az görünür hale getirmeye çalışabilirsiniz. Probleminize yeterince dikkat ederseniz, durumu daha iyi hale getirebilirsiniz. Ve sadece bir seçenek var: ovma ve peeling. Kahve, bal ve şekerli vücut peelingi üst tabakasını çıkarmaya yardımcı olurlar. Ve çatlakların daha az görünür hale gelmesini sağlarlar.

GÜVENİLİR PROFESYONEL YÖNTEMLER

Tabii ki, bir güzellik uzmanı veya cerrahın yardımıyla mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Modern teknolojiyi kullanarak çatlaklara karşı savaşmaya yardımcı olacak birçok yöntem var.
Peeling. Pürüzsüz doğal bileşenlerden yapılmış fırçalardan farklı olarak, soyma prosedürleri agresif kimyasal maddelerin etkisini gösterir. Çoğu durumda, lokal anestezi kullanılabilir.

Mikrodermabrazyon. Epidermisin birkaç katmanını alüminyum oksit kristalleri yardımıyla ortadan kaldırdığı için oldukça acı verici bir prosedürdür. Yöntemin daha yeni ve daha genç bir cildin daha hızlı büyümesini zorlaması gerekiyor.

Lazer. Lazer tedavisi, çatlaklara karşı en yeni ve en etkili yöntemlerden biridir. Lazer - mikrodermabrazyon cihazlarının yanı sıra - cildi temizler ve daha derin katmanları da etkiler. Bazen prosedür genel anestezi altında yapılır. Avantajlara gelince, bu pahalı değil ve herhangi bir yan etkisi olma şansının düşük olması.

Plastik cerrahi. Bazen insanlar zarar görmüş cildi çıkarmak ve daha sağlıklı bir ciltle değiştirmek için bu yönteme başvururlar. Bu gibi operasyonlar oldukça pahalıdır ve bazı durumlarda 8 aya kadar iyileşmek için çok daha fazla gerekir. Dahası, ameliyattan sonra cerrahi yara izleri görülebilir.

Mezoterapi. Mezoterapi enjeksiyonlarına hyaluronik asit ve vitaminler gibi sayısız faydalı madde dahildir.

YARATICI BİR ÇÖZÜM

Bugün yara izlerini dövmelerle kapatabilirsin. Başarı, cildinize, mürekkebe ve dövme sanatçısının deneyimine ve stiline bağlıdır. Emzirirken dövme yaptırmayın. Güvenilir bir dövme sanatçısı bunu yapmanıza zaten izin vermez. En az 1 yıl beklemeniz önerilir. Gelecekte bebek sahibi olmayı planlıyorsanız dövme yaptırmayın. Görüntü hasar görebilir.

5

ÇATLAK İZLERİ NASIL ÖNLENEBİLİR?

Zaten çatlaklarınız olsa bile, yeni olanların oluşmasını nasıl engelleyeceğinizi bilmelisiniz.

Diyetiniz dengeli olmalı ve gerekli tüm vitamin ve elementleri içermelidir.
Yeterince su iç. Cilt elastikiyeti, içindeki nem miktarına bağlıdır.
Kilonuna dikkat et. Çok hızlı kaybetmeyin veya kilo almayın.
Spor yaparsanız, hızlı sonuç elde etmeye çalışmayın. Yine, kilonuza dikkat edin.
Cildinizi nemlendirin ve besleyin. Yara izleriniz yoksa losyonlar, yağlar ve kremler iyi çalışır. Bir masaj sırasında uygularsanız, cildiniz daha yaşam dolu, elastik ve sağlıklı hale gelir.

Pozitif vücudu önemseyenler bize çatlakların çirkin olmadığına, güzel olduklarına ikna etmeye çalışıyorlar.

İspanyol sanatçı Cinta Tort Cartr bu güzelliği boya ve fırça yardımıyla vurgulamaya karar verdi. Onun Instagram'ı kendilerini olduğu gibi seven kadınlarla dolu.

Bazı modern giyim markaları da bu harekete katkıda bulundu ve popüler güzellik standartlarına uymayan özellikli modellere de yer verdi. Reklam kampanyaları, streç işaretlerinin güzel olduğunu ve bunları gizlemeye gerek olmadığını gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön