HABER

Ceset, kayıp polise ait çıktı

İstanbul'da 28 Ağustos 2008'de kaybolan Yeniceli polis memuru Özgür Akkaya'nın başından vurularak öldüğü ve ailesi bulunamayınca cesedinin kimsesizler mezarlığına gömüldüğü ortaya çıktı.

Yaklaşık 4 yıldır İstanbul Milli Saraylar Koruma Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak Yıldız Parkı'ndaki Şale Köşkü'nde görev yapan ve en son 29 Ağustos 2008 tarihinde saat 19.30'da bir arkadaşıyla telefonla görüşen 32 yaşındaki bekar polis memuru Özgür Akkaya'dan o günden beri haber alınamamıştı.

Akkaya, 28 Ağustos'ta işe gelmeyince meslektaşları Çengelköy Polis Merkezi'ne haber vererek evinin kontrol edilmesini istemişti. Evin kapısını kırarak içeri giren polisler, şüpheli herhangi bir ize rastlamamış, Akkaya'nın cüzdanını, telefonunu ve silahını alarak kayıplara karıştığı belirtilmişti.

Oğullarının kayıp olduğu haberini alan baba Hasan Akkaya ve annesi Seviye Akkaya İstanbul'a giderken, Akkaya'nın annesi, İstanbul'a geldikten iki gün sonra İnegöl'deki evlerine gece yarısı plakasız siyah renkli bir otomobilin geldiğini söyledi. Otomobili komşularının gördüğünü belirten anne Akkaya, "Evin önü çok işlek değil. Otomobil 10 dakika sokak lambasının altında durmuş. Kimse otomobilden inmemiş. Daha sonra otomobil giderken komşular önünde ve arkasında plaka olmadığını fark etmiş" dedi.

Bütün bu bilgileri bir araya getiren emniyet ekipleri, aynı tarihlerde denizden kıyıya vuran, başından aldığı kurşunla hayatını kaybettiği anlaşılan ve akrabaları bulunamadığı için kimsesizler mezarlığına defnedilen ceset ile Özgür Akkaya'nın babasının DNA örneklerini karşılaştırdığında acı gerçek ortaya çıktı. Kayıp polis memuruna ait olduğunun tespit edilmesi üzerine kimsesizler mezarlığından çıkarılan ceset, İnegöl'e bağlı Yenice beldesine getirildi.

HAZİN TÖREN

Genç polis memuru için Yenice Belediyesi önünde resmi tören düzenlendi. Kaymakam Durmuş Gençer, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İbrahim Yağız, TBMM Koruma Müdürü Hüseyin Tunç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Özdoğan, İnegöl Emniyet Müdürü Ahmet Alaağaçlı'nın da katıldıkları törende konuşan Yenice Belediye Başkanı Hasan Aksu, genç polisin Yenice'de sevilen bir insan olduğunu belirterek, "Talihsiz bir olay neticesinde hayatını kaybetti. Ailesine ve Yenicelilere başsağlığı diliyorum" dedi.

Şehit polis Özgür Akkaya'nın teşkilat içerisinde sevilen bir kişi olduğunu ifade eden TBMM Koruma Müdürü Hüseyin Tunç, "Hepimizin gideceği yer orasıdır. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Mekanı cennet olsun. Ailesine, dost ve akrabalarına sabır diliyorum. Ruhu şad olsun" diye konuştu.

Özgür Akkaya'nın naaşı, resmi törenin ardından öğle namazını müteakip Yenice Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler