HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ceyhun Yılmaz'dan mahkumlara gösteri

Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda mahkumlara yönelik yapılan "Eğitim ve iyileştirme" faaliyetleri kapsamında, komedyen Ceyhun Yılmaz, sahne aldı - Komedyen Ceyhun Yılmaz: - "Adli suçlardan dolayı burada olan mahkumlara sosyal medya nasıl kullanılmaz gösterisi yapacağız. Onlara inşallah bir şeyler katabiliriz"

İSTANBUL (AA) - Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda mahkumlara yönelik "Eğitim ve iyileştirme" faaliyetleri kapsamında komedyen Ceyhun Yılmaz, gösteri sundu.

Silivri 4 No'lu Cezaevinde gerçekleştirilen gösteri öncesinde, AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Yılmaz, sosyal medyanın şu an en çok uğraşılan konular arasında yer aldığını kaydetti. Yılmaz, "Özellikle çocukların eğitimiyle ve gelişmesiyle ilgili büyük katkısı ve zararı da olabiliyor. Biz sosyal medyanın hem gerekliliğini hem de zararlarını çocuklarımıza gösteren bir gösteri hazırladık." ifadesinde bulundu.

Hazırladıkları gösteriyi yaklaşık 3 yıldır okullarda öğrencilere sunduklarını söyleyen Yılmaz, Silivri Ceza İnfaz Kurumlarının çağrısı üzerine gösteriyi büyük bir gönüllülükle kabul ettiğini belirtti.

Yılmaz, "Adli suçlardan dolayı burada olan mahkumlara sosyal medya nasıl kullanılmaz gösterisi yapacağız. Onlara inşallah bir şeyler katabiliriz. Eğitim için biz bunu çizmiştik ama bence cezaevleri de bir eğitim kurumu sayılır. Çünkü insanlar burada büyük ihtimalle çok şey öğreniyorlar. Daha önce de hem bu salona hem de birçok cezaevine gittim. Kadın cezaevlerine de gittim. Hüzünlü bir yer burası. İnsanların hatalarının cezalarını çektiği yer. Bir anlama, pişmanlık yeri. Burada olmak hüzünlü bir şey olsa da 'Hüzün içerisinde yaşayan insanlara gülümseme katar mıyım acaba?' sorusu da beni mutlu ediyor." dedi.

Ceyhun Yılmaz'a, yaklaşık 45 dakika süren gösterisinin ardından mahkumların yaptığı hediyelik eşyalar takdim edildi.

Express

En Çok Aranan Haberler