HABER

Cezaevinden firar edip eski eşini öldürmeye giden kişi yakalandı

Ankara'da cezaevinden firar edip, eski eşini öldürmek için Yozgat'ın Sorgun ilçesine giden Ecevit Kıymaz (41), Ankara ve Yozgat polisini alarma geçirdi. Anne, kızıyla birlikte hemen başka bir şehre götürülerek, koruma altına alınırken, polis Sorgun Otogarı'nda güvenlik kameralarınca görüntülenen firariyi, kıskıvrak yakaladı. Kıymaz'ın üzerinden Ayşe O.'un adresinin yazılı olduğu not kağıdı çıktı.

Cezaevinden firar edip eski eşini öldürmeye giden kişi yakalandı

Ankara'da 28 ayrı hırsızlık suçundan 22 yıl hapis cezasına çarptırılan Kıymaz, 2 gün önce Sincan Açık Cezaevi'nden firar etti. Kıymaz, kızı Kader K.'yı arayarak Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan eski eşi Ayşe O.'yu öldüreceğini söyledi. Babasının tehditleri nedeniyle paniğe kapılan Kader K., durumu polise bildirdi. Firarinin yakalanması için Ankara ve Yozgat Emniyet Müdürlüğü ortak operasyon başlatırken, Ayşe O. ile kızı koruma altına alınmak istendi. Ancak Ayşe O., kadın sığınma evine yerleşmeyi kabul etmedi. Bunun üzerine anne ve kızı, polis eşliğinde açıklanmayan bir kente götürülüp, yerleştirildi.

NOT KAĞIDI BULUNDU

Ankara-Yozgat arasındaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, Kıymaz'ın dün Sorgun ilçesine geldiğini, otogarda görüldüğünü tespit etti.

Geniş kapsamlı arama çalışması başlatan polis, Ecevit Kıymaz'ı Cumhuriyet Caddesi'nde yakalayarak, gözaltına aldı. Kıymaz'ın üzerinde, eski eşi Ayşe O.'un adresinin yazılı olduğu not kağıdı bulundu. Ecevit Kıymaz'ın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
22 yıl kesinleşmiş suçu var dünya kadar suç işlemiş arkadaş açık cezaevinde yatıyor kapalı cezaevinde yermi yok bu haine hırsıza Devlet konut yapımında yol yapımında baraj yapımında havaalanı yapımında üstüne yok sayın cumhurbaşkanı TOKİ ye emir ver 81 vilayete birazda kapalı cezaevi inşa etsin 1 yılda TOKİ 100 bin konut yapıyor birazda hainler sapıklar için cezaevi yapsın ARTI FETÖ gibi hain cemaatlara çocukları tuzağına düşürmeyelim yurt öyrenciler YURT yapsın hükümet bu 2 konuda çok geri hırsızlar sapıklar terörüstler uyuşturucu kaçakçıları için kapalı cezaevi öyrenciler için yurt lazım..
Allah zorda olan vatandaşlarımıza yardım etsin bu sapık hainin eşinede böyle aramızda dolaşan cani hain sapık hırsız arsız korkmayan insan çok bunlara katillere hırsızlara sapıklara kim meydan veriyor afçıkarıyorsa çıkınca devlet en önce bunları salıveriyor nasıl FETÖ PKK UYUŞTURUCU SATAN CİNAYET İŞLEYENE af vermiyorsa hükümet bunlarada aynısını yapması lazım bunlar sahipsiz gördümü öldürürler çünkü karışan yok bunlara Devletin Hükümetin yanlışı burda nasıl parası olupta GAZİANTEPTE FETÖCÜLER borsa kurmuş 1 milyon doları veren serbest kalıyo bunlarda öyle polis takip etmese kadın ölecek yazık
Geri Dön