HABER

Chicago'da kar fırtınası

CHICAGO (İHA) - ABD'nin en yoğun uçuş hatlarından biri olan Chicago'da havaalanı uçuşa kapandı. Kar fırtınası nedeniyle pistte meydana gelen buzlanma ve görüş mesafesinin düşüşü nedeniyle 450'den fazla uçuş iptal edildi. Bu arada eyaletin çeşitli bölgelerine elektrik verilemediği bildirildi.

ABD'de etkili olan kar fırtınası, Chicago Havaalanı'nı vurdu. Şiddetli rüzgar ve kar, yüzlerce uçağın uçuşunu iptal ettirdi. Chicago'ya gelen uçaklar ise farklı havaalanlarına yönlendirildi. O'Hare Uluslararası Havaalanı'nda kalkış yapması planlanan 450'den fazla uçuş iptal edildi. Bu arada zor durumda kalan yolcular Detroit'den Dallas'a yönlendirilirken, Chicago ile bağlantıları henüz sağlanabilmiş değil. Bu arada uçuşlara yakın bir zaman sonra yeniden başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü kaydeden Sivil Havacılık İdaresi Chicago Sorumlusu Wendy Abrams, "Uçuşlar yeniden başlayacaktır, ancak geri kalan 238 uçuştan 32'sini gerçekleştirebiliriz" dedi.

Öte yandan eyaletin batı bölgelerinde daha fazla etkili olan fırtına nedeniyle enerji nakil hatlarında da sorun oluştuğu ve yaklaşık yarım milyon kişiye elektrik verilemediği açıklandı. Kızılhaç Örgütü ve yerel idareler, çeşitli bölgelerde çadırlar kurarak, ısınma merkelzler ioluşturdular.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler