CHP'li Öztürk Yılmaz'dan parti yönetimine sert eleştiri

CHP'li Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili olarak hakkında açılan disiplin soruşturmasına ilişkin konuştu. Yılmaz, 'İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol.' dedi.

Türkçe ezan tartışmasının ardından Öztürk Yılmaz bugün açıklamalarda bulundu. Yılmaz, CHP yönetimince hakkında açılan soruşturma için "Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir." dedi.

Yılmaz ayrıca, 'İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol.' ifadelerini kullandı. Öztürk'ün açıklamasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya'dan yanıt geldi. Kaya, "CHP ezanın Arapça okunmasına karşı olmadı olmayacak. Durduk yere söylenmiş söz değildir, arkasında kim varsa ortaya çıkacaktır" açıklaması yaptı.

Yılmaz'ın açıklaması şöyle:

Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. Eğer kendi partisinde kendi milletvekillerine karşı sansür uyguluyorlarsa bu CHP'nin politikası olamaz. Koca CHP'de sanki Cumhurbaşkanı adayı yokmuş gibi dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar CHP'nin politikalarını ihlal etmişlerdir. Siz birisine diktatör diyorsanız siz kendi partinizin içerisinde onun bir karbon kopyası olursanız bu CHP'nin politikasına aykırıdır. Bütün seçimleri kaybedip hala koltuğunu terk etmeyen anlayış CHP politikası olamaz.

Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin istiyorsun çünkü sen beni rakip olarak görüyorsun. Partiyi zorlama hala yerel seçimlerde de yanlış yoldasın. Arkamda duramadın trollere teslim ettin. İstiyorsun ki çekip gideyim. Sen yönetemiyorsun ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun. Genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Sen beni rakip olarak görüyorsun.

Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. Tarih seni yargılayacak. Siz aşağılık bir işe imza attınız. İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 215 yorum
Biz Türk oğlu Türküz tabiki ezan türkçe okunmalı birde unutmayalımki arapdan bize dost olmaz
@metin.bozkurt kardesim eminim ki senin dinle alakan felan yok. Dini araplara ozgu bir sey zannediyorsun islami. Madem inanmiyorsan eger birak inananlar inandigi gibi yasasin. Sana ne oluyor
metin kardeş bu din arabın dini. Bu sebepten arapça olması doğru.
bende kürdüm bir diğeri arap ne olacak her dile ayri bi ezan mi oluyacak hadi ordan papaz uşağı
@metin.bozkurt ezanın türkçe okunmasının türk olmakla ne alakası var,din ile milliyeti karıştırmayın,ezanın orijinaline göre okumakta ne gibi bir beis olabilirki,yani ezan Türkçe okununca bu olumsuz eleştiri yapalar namazamı başlayacak
Peygamber Efendimiz SAV'de araptı. Cümle kurarken nereye gideceğini iyi bilmeli insan.
türk oğlu türk olmak ayrı, Türk İslam evladı olmak ayrı bişey..sen bunu anlayamazsın
@metin.bozkurt; bence sen belki TÜRK olabilirsin ama MÜSLÜMAN olamassın,senin gibi bozmalar çok.sana göre Kuran araplara indi dimi mankafa
okunan ezanin ankamini bilmeyecek jadar cahilmisin.oyleysen turkce omunsada ne degisecek senin icin
@metin.bozkurt önemli olan Müslüman olmak sen Müslüman olsan ezanın Türkçe okunmasını istemezdin Müslüman olmadıktan sonra ne olursan ol hepsi boştur ezanı Türkçe okutmak isteyen adam benim gözümde Müslüman hatta Müslümanların düşmadınır haçlı haşaşidir.
bizde müslüman türküz tanrı hangimiz korusun
ZAMANIMI ŞİMDİ TÜRKCE EZANIN
dilini sıkı tut ki; dişini kırmasın. ne gelirse insana dilinden gelir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler