HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP programında Kılıçdaroğlu'na 'aday olma' tepkisi! Hemen müdahale edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Geleceği Kur' gençlik festivalinde partisinin gençlik kollarına seslendi. Kılıçdaroğlu konuştuğu sırada dinleyiciler arasında yer alan bir gencin, "Aday olma" diye bağırdığı görüldü. Hareketli anların yaşandığı o dakikalarda çevredekiler gence müdahale etti. Öte yandan program sonrası Kılıçdaroğlu, kendisi aleyhine bağıran gençle bir araya geldi. İşte detaylar...

CHP programında Kılıçdaroğlu'na 'aday olma' tepkisi! Hemen müdahale edildi

Türkiye seçim atmosferine girdi. 14 Mayıs'ta seçmenlerin sandık başına gitmesi bekleniyor. Tarihi güne aylar kala herkes altılı masanın adayının kim olacağını merak ediyor. Şubat ayında açıklanması beklenen aday için en güçlü isim CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olarak anılıyor. Adaylık gündemi sıcaklığını korurken Kemal Kılıçdaroğlu'na katıldığı bir programda gösterilen tepki gündem oldu.

1

3 İSİM GÜNDEMDE

CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu altılı masanın önümüzde haftalarda cumhurbaşkanı adayını belirlemesi bekleniyor. Adaylık tartışmaları siyaset gündeminin merkezinde yerini korurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adı en güçlü isimler olarak teleffuz ediliyor. CHP kurmayları ise bu sürece kadar kendilerinin adayının Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu defalarca kez dile getirdi.

2

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: ADAY OLMA

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu akşam saatlerinde partisinin gençlik kollarının düzenlediği "Geleceği Kur" gençlik festivalinde gençlere seslendi. İstanbul Küçükçekmece'de yer alan programda Kılıçdaroğlu'nun konuştuğu sırada dinleyiciler arasındaki bir genç 'aday olma' diye bağırdı. Kılıçdaroğlu konuşmasına o sırada devam ederken çevredeki bazı dinleyiciler bağıran gence müdahale etti.

3

KILIÇDAROĞLU, O GENÇLE BİR ARAYA GELDİ

Gazeteci Özlem Gürses, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'nun kendisine seslenen genç ile görüştüğünü duyurdu. Görüşmenin 'sıcak ve samimi' geçtiğini aktaran Gürses, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Canan Kaftancıoğlu ve Tuncay Özkan ’ın da bulunduğu görüşme gayet sıcak ve samimi geçmiş…

FoJqMlxWIAAG_Wo

Ömer Faruk bu görüşmenin ardından Özgür Karabat’ın aracıyla ve CHP Yalova Gençlik kollarından arkadaşlarıyla eve dönüyor şimdi… annesi ev hanımı, babası inşaat sektöründeymiş… 3 kardeşler, en küçükleri Ömer…"

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI: SABRIMIZI TAŞIRMASINLAR

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik'in programdan önce attığı bir tweet ise dikkat çekti. Bir kişinin CHP Genel Merkezi önünde elinde "Kılıçdaroğlu aday olma" pankartıyla fotoğrafını alıntılayan Killik paylaşımına, "Birilerinin eline pankart tutuşturup, genel merkeze gönderenler fazla şaşırmasın, sabrımızı taşırmasınlar. CHP gençliği yüzbinlerle ölçülmez! Buradayız, Genel Başkanımızın yanındayız!" notunu düştü.

4

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler