CHP'den Erdoğan'a 'bölücülük' suçlaması

CHP Milletvekili Yılmaz, Erdoğan'a, "Hükümetiniz tarafından yürütülen sözde barış süreci kapsamında, ABD, BDP ve PKK ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölmeye kararlı mısınız?" diye sordu.

ANKARA (ANKA) - CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde Türkiye'de "açılım" adıyla başlayan ve "barış süreci" olarak devam eden süreç kapsamında İmralı'ya gidip gelmenin ve Türkiye siyasetinin terörist Öcalan tarafından yönetilmesinin normalleştirildiğini savundu."Öyle ki, Kürt, Türk demeden binlerce insanımızın öldürülmesinden sorumlu terörist Öcalan, basın toplantısı yapmak istemekte, bütün bunları fırsat bilen PKK, dağlardan inip şehir merkezlerinde öz savunma gücü oluşturmakta, esnaftan vergi toplar gibi haraç toplamakta, doğu bölgelerimizde kaymakam atamaları yapmakta ve kendi terör şehitliğini kurmaktadır" diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ancak, "sürece zarar gelmesin denilerek' hükümetiniz tarafından bunlara göz yumulmaktadır. PYD'nin Suriye sınırımızda özerk bölgesini kurmasıyla birlikte "Büyük Kürdistan' talebinin söylemde kalmadığı ortadadır. "Kürt Ulusal Konferansı' ön hazırlıkları denilerek Derebeyi Barzani'nin başkanlığında "Türkiye'yi nasıl parçalarız?' konulu toplantılar yapılmakta, ülkemizin bir kısmı da pervasızca Kuzey Kürdistan olarak nitelendirilmektedir. Buna karşın, her inançtan ve etnik kökenden insanla perçinlenmiş olan Büyük Türk Ulusunu ve üniter devleti savunanlar süreci sabote etmekle suçlanmaktadırlar. BDP, PKK ittifakı ise ırkçı ve gerici bir yaklaşımla sözde "barış süreci' adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölme planlarını hayata geçirmektedir. Yaşanan bütün bu gelişmelerden sonra sorulması gereken tek bir soru mevcuttur."

Yılmaz, Başbakan Erdoğan'a "Hükümetiniz tarafından yürütülen sözde Barış Süreci kapsamında, ABD, BDP ve PKK ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölmeye kararlı mısınız?" sorusunu sordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ALEVİLERİ KIŞKIRTIN GENCLERİ KIŞKIRTIN DARBELERE CANAK TUTUN YAHU SİZ NASIL BİR ZİHNİYETİN SAVUNUCUSUSUBUZ C.H.P NİN İŞ BİLMEZ HALK TANIMAZ İDARECİLERİ
ne kadar komik bir soru..koskoca vekil olmuş sorduğu soruya bakar mısınız...EVET, BÖLECEKLER.....BAŞBAKANDAN SÖZ ALDIM....ANTALYA ÇOK SICAK DİYE TRABZONU BANA VERMESİNİ RİCA ETTİM, SAĞ OLSUN KABUL ETTİ.... GÜNEYDOĞUYU DA BDP YE VERECEKMİŞ......TRAKYA TARAFI DA AMERİKAYA SÖZ VERİLMİŞ... KALANI DA , İÇİNDE YAŞAYANLARLA DÖNÜMÜ 100.000 DOLARDAN SATILACAKMIŞ....KISMETSE BİR YILA SİLİNİYORUZ HARİTADAN....HOŞUNA GİTTİ Mİ......
Böldükleri parçaları birleştirmek imkansız olacak. Tarih bölücüleri affetmeyecek!!!
CHP Lİ VEKİL..PROVAKASYON YAPMA SENEYE VEKİL OLMAK İSTİYORSAN..SUÇ İŞLEMELİSİN..İFTİRA ATANLAR VEKİL OLMUYOR..CHP DE SUÇ İŞLEYİP HAPSE GİRENLER..VEKİL OLABİLİR...
Yakında ellerinde patlayacak bu yaptıkları. Sona yaklaşıyoruz.
Ey AKP ye gönül veren sözde T.C. Vatandaşları eğer sizde aslında Türk olmayanlardan değilseniz bu soru önergesine yorumlarınızı bekliyor gerçek Türk Halkı gerçek yüzünüzü daha iyi görmek için. Aslında Türk olmayanlardansanız yorumunuza gerek yok zaten hedefinizin ülkemizi bölmek olduğunu Türk Halkına karşı içinizin kin ve nefretle dolu olan hainler olduğunuzu biliyor gerçek Türk Halkı.
sizin suriye politikanız yok olanda bizi çıkmazın içine atmak.
ne kadar boş adamlar ya bunlar.ya sizin hepnizdemi ke mal .türkiyenin heryanını demirağlarla örüyolar bakınsana heryerde yol su elektirik baraj fabrika olsun diye çırpınırken her ilde üniversite hava alanı olsun diye çalışılırken bunlar bu ülkeyi bölmek isteyen bir yaklaşımmı sizce.la milletvekili 80 yılda doğuya ne yaptın tüm ülkeye ne yaptın.bir temel atıyordunuz 10 yıllar geçiyordu üzerinden şimdi tarih veriliyor ondan önce bitiriliyor.nankör daha doğuda siyaset yapamıyorsun gitmiyorsun burdan atıp tutuyorsun.
Diğer Haberler