HABER

CHP'li Öymen’den Başbakan’a tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye tek parti diktatörlüğünü CHP ile yaşadı” yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Öymen, “Başbakan’ın, iktidarın yanlışlarını savunmak için Atatürk dönemindeki uygulamaları eleştirmesi gerçekten hazin bir tablo çıkarıyor ortaya. Keşke iktidar CHP kadar çağdaş düşünceye, demokrasi düşüncesine sahip olsaydı. O zaman bugün yaşanan sıkıntıların çoğu yaşanmazdı” dedi.

Öymen, ANKA’ya yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan’ın “Türkiye tek parti diktatörlüğünü CHP ile yaşadı” yönündeki açıklamalarını ciddiye almanın mümkün olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Cumhuriyeti kuran parti, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde CHP. Onun hayatında 2 defa çok parti rejimi deneyen parti CHP. Türkiye’yi çok partili rejime geçiren parti CHP. Bunları yapmış bir partiyi diktatörlükle suçlamak makul ölçüleri aşan bir yaklaşımdır. Başbakan’ın, iktidarın yanlışlarını savunmak için Atatürk dönemindeki uygulamaları eleştirmesi gerçekten hazin bir tablo çıkarıyor ortaya. Keşke iktidar CHP kadar çağdaş düşünceye, demokrasi düşüncesine sahip olsaydı. O zaman bugün yaşanan sıkıntıların çoğu yaşanmazdı.”

Geri Dön