HABER

Anneleri kebapçıya bırakıp ortadan kayboldu, çocuklar gözyaşlarına boğuldular! Babaları da kabul etmedi

Adana'da şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Nurcan K. isimli kadın, yaşları 6-12 arasındaki 3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp ortadan kayboldu. Çocuklarına, "Mersin’e gidiyorum. Sizi 10 gün sonra alacağım" diyen kadın, bir daha geri dönmedi. İş yeri sahibi çocukların babasına ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Çocuklar, polis tarafından korumaya alındı. Çocukların polis aracına bindirilirken ağlaması ise görenleri duygulandırırken babalarının çocukları istemediği öğrenildi.

Adana'nın Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi'nde oturan Nurcan K. ile Sabahattin D. (32) çifti, 6 yıl önce boşandı. Çiftin bu evlilikten dünyaya gelen 3 çocuğunun velayeti anne Nurcan K.'ya verildi. Nurcan K., kebapçıda çalışarak çocuklarını tek başına büyüttü. Dün öğle saatlerinde Obalar Caddesi'ndeki kebapçıya gelen Nurcan K., çocuklarını bırakıp, "Mersin'e gidiyorum. Sizi 10 gün sonra alacağım" dedi. Nurcan K., iş yeri sahibi Şaban Erkek'e ise "Çocuklarıma iyi bak, babaları gelip alacak" dedi.

13

POLİS, AİLEYE ULAŞAMADI

Kebapçı Şaban Erkek, çocukların babası Sabahattin D.'yi arayıp ulaşamayınca, polise ihbarda bulundu. İş yerine gelen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri de çocukların ailesine ulaşamadı. Polis, ağlayan çocukları sakinleştirmeye çalıştı. Korumaya alınan çocuklar, emniyete götürülmek üzere polis aracına bindirilirken de ağladı.

3-cocugunu-calistigi-kebapciya-birakip-ortadan-kayboldu-ek-fotograf_8457_dhaphoto1

Çocuklarını kebapçıya bırakan Nurcan K.

'BABALARININ ALACAĞINI SÖYLEDİ'

Şaban Erkek, "Çocukların anne ve babaları ayrılmış. Çocuklar annelerinde kalıyor. Bugün çantalarıyla birlikte getirip benim yanıma bıraktı. Çocukları babalarının alacağını söyleyip gitti ancak telefonuna ulaşamadım. Ben de polise haber verdim. Anneleri daha önce yanımda çalışıyordu, onu da aradım, ulaşamadım. Mersin'e gideceğini söyledi" diye konuştu.

12

BABALARI DA KABUL ETMEDİ

Öte yandan 3 çocukla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü harekete geçti. Görevliler, 3 çocuğun babası Sabahattin D.'ye (32) ulaştı. Baba, çocuklarını teslim almak istemedi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, çocukların müdürlüklerinin kontrolündeki bir yurda yerleştirildiğini belirterek, "Çocuklarımız şu anda devlet korumasında. Onlara devletin şefkat elini uzattık, inşallah en iyi şekilde bakımlarını da yapacağız." dedi.

11

(DHA/AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler