Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan kayyum açıklaması! İstanbul ve Ankara sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 3 belediyeye kayyum atanmasına da değindi. Kalın, "İstanbul ve Ankara için böyle bir gündem yok" dedi.

İşte Kalın'ın açıklamaları;

Terör örgütüne destek, yardım ve yatakçılık yapmak gibi suç kapsamına giren bir eylem içinde olmayan hiçbir belediye başkanıyla ilgili böyle bir tasarruf söz konusu değil. İstanbul ve Ankara için böyle bir şey söz konusu olmadığına göre bir durum yok. Terör örgütlerinin mensuplarını çeşitli isim ve kılıflar altında belediyeye alan belediye başkanlarıyla ilgili kanunlar çerçevesinde adımlar atılmıştır.

Seçimlerin namusunun korunması, vatandaşın verdiği oyun demokratik kurallar çerçevesinde hayata yansıtılması için bu tedbirlerin alınması kaçınılmazdır. Bunlar İçişleri Bakanlığımızın keyfi olarak aldığı kararlar değildir. Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz.

Sayın Bahçeli'nin sayın Cumhurbaşkanımızla bir telefon görüşmesi olmadı ama inşallah 26 Ağustos'ta Malazgirt'te birarada olacaklar. Belki orada bu konuyu ele alma gündemleri olur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
AKP NİN SONU ARTIK SON ÇIRPINMIŞLAR HALKIN IRADESI HER ZAMAN DAHA KUVETLIDIR
Şehid yakınlarını işten çıkarıp,Yerlerinede PKK lı dolduranlara Tek Kelime etmeyeceksin tabi. demi? Halkın İradesi Güçlü olduğu için Kayyum atandı o Belediyelere. Sanki böyle bir işten çıkarma olmamış gibi;Utanmadan Destek açıklaması yaptı CHP ve Ekrem başkanınız.. Size Kalsa Çoktan teslim etmiştiniz Memleketi ABD uşaklarına..
birileri de akıllarına kapak yapıyor orda burda. "yok efendim neden seçime girmişler o halde" "neden seçimden sonra Kayyum" Seçimden Önce DEFALARCA UYARI YAPILDI! "Terörle PKK ile ilişiğini kesmeyen Belediyelere Gerekirse yine Kayyum Atarız" DEDİ HÜKÜMET!
@ozer_e_1981 evet bu terör destekçilerinin görevden alınması çok doğru ama şunuda unutmamak lazım bir zamanlar hatırlarsanız açılım adında bir safsata yüzünden teröristler haburda show yapmıştı,
@palermo544 Seçimden önce osman öcalanı TRT ye çıkarmak neyin nesi????Hem teröre karşıyım diyeceksin hem de interpolle aranan bölücübaşının kardeşini devlet televizyonuna çıkaracaksın.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu....
@ozer_e_1981 pelarmo TRT genel mudurude görevden alinsin , oda terörist osman öcalani trt2 tv ye cikararak teröre destek verdi
çok beklersin
Belediye Başkanlarının görevden alınmasına anlık tepki verenler dünkü şehitler için sus pus. Pusu'nun sebebi görevden almalar olduğunu unutmayalım!
İKTİDAR TARAFINDAN YAPILAN BU HUKUKSUZLUK DERHAL SONLANDIRILMALIDIR AKSİ TAKTİRDE AKEPE ÇÖKÜŞÜNÜ HIZLANDIRACAKTIR!!!
işlem tamam sıra bunların suç ve dava dosyalarının işleme konulup bir an önce cezalandırılmalı gerekir o da yetmez bir daha seçilemeyecek cezalarını görmek gerekir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler