HABER

Deniz Feneri Derneği'nden Filistin'e yardım

Ankara (AA)- Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Deniz Feneri Derneğinin Filistin halkına yardım amacıyla düzenlediği kermesin açılışını gerçekleştirdi. Arınç, Kocatepe Kültür Merkezi'ndeki açılışta yaptığı konuşmada, Gazze'de bir insanlık suçu işlendiğini, ekranlarda görülen manzaraların yürekleri dağlandığını söyledi.

Konuşmasını yaparken oldukça duygulanan ve gözyaşlarını tutamayan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye ambulans uçaklarıyla bir hava köprüsü kurdu ve orada yaralanan kardeşlerimizi Türkiye'ye getirmeye çalışıyor. Kızılay bir taraftan Başbakanlık'ın Yardım ve Acil Hizmet Birliği bir taraftan başta Deniz Feneri, Kimse Yok Mu gibi hayırseverlerin desteklediği derneklerimiz bir taraftan oradaki kardeşlerimize kucak açılmıştır ve yardımlar sevk edilmektedir. Bir an evvel bu zulmün durması, akan kanların bitmesi, ülkeye huzur gelmesi ve insanların mutlu olması için hem dua edeceğiz hem de fiili yardım da bulunacağız."

Kermeste emeği geçen hanımlara da teşekkür eden Arınç, yardımların okyanusta damla olsa da kimden yana olunduğunun gösterilmesi açısından önemini vurguladı.
Arınç, Deniz Feneri Derneği'nin "güzel ve hayırlı hizmetlere imza attığını, ancak son zamanlarda derneğe haksız hücumlar yapıldığını" ileri sürdü.

"Almanya'da yaşanan olay bir tarafa ama Türkiye Deniz Feneri, bugüne kadar hizmette bulunan kardeşlerimizin kılı kırk yararak kanunlar çerçevesinde yüzyılın bir insanlık hareketi olarak sürdürdüğü bir hizmettir" diyen Arınç, "baltalama hareketlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını, iyilikten başka hiçbir şey bulunamadığını" iddia etti.

Derneğin hizmetlerini arttırarak devam ettireceğine olan inancını dile getiren Arınç, Deniz Feneri'nin topladıklarını ve dağıttıklarını internet sitesinde halkın dikkatine sunduğunu söyledi. Arınç, "Yanlış bir iş yoktur. Hatalar düzeltilmiştir. Herkesin verdiği herkese ulaşmıştır" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön