HABER

Deprem gibi kaza

İş makinesi telefon tellerine takılınca Balıkesir afet gibi bir gün yaşadı

Deprem gibi kaza

BALIKESİR (A.A) –Balıkesir'de kamyonun kasasında bulunan iş makinesinin telefon tellerine takılması sonucu 3 direk devrildi, bir telefon kulübesi ve dere korkulukları yıkıldı, bölgeye bir süre elektrik ve iletişim hizmeti verilemedi.

Balıkesir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait iş makinesi yüklü kamyon, Edremit Caddesi'nden Altay Caddesi istikametine dönüşünde elektrik ve telefon tellerine takıldı. H.Ç'nin kullandığı 10 FT 339 plakalı kamyonun kasasında bulunan iş makinesinin telefon tellerini koparmasıyla başlayan kaza zinciri, büyük çapta maddi hasara yol açarken şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Meydana gelen olayda, 3 telefon direği devrildi. Yıkılan direklerden biri Ergin Bulgurcu'ya ait taksinin üzerine düşerken, diğer direk yüzünden kırılan ağaç dalları Erdem Özer'in otomobiline zarar verdi.

Çay Deresi'nin üzerinden telefon kulübelerine uzanan tellerin koptuğu olayda, bir telefon kulübesi ve dere kıyısındaki korkuluklar yıkıldı.

Olayda elektrik ve telefon tellerinin kopması nedeniyle bölgeye uzun süre elektrik ve iletişim hizmeti verilemedi. Caddenin kablolarla dolduğu olayı, vatandaşlar şaşkınlıkla izledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön