HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Deprem Yardımlaşma Seferberliği nedir? Deprem bölgesine e-ticaret siteleriyle nasıl yardım gönderilir?

Türkiye'yi sarsan Kahramanmaraş depremi sonrası afetten zarar gören vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarının teminine katkıda bulunmak amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından Deprem Yardımlaşma Seferberliği başlatıldı. Peki Deprem Yardımlaşma Seferberliği nedir? Afet bölgesindeki depremzedelere e-ticaret siteleri üzerinden nasıl yardım gönderilir? İşte detaylar...

Deprem Yardımlaşma Seferberliği nedir? Deprem bölgesine e-ticaret siteleriyle nasıl yardım gönderilir?

Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından Ticaret Bakanlığı Deprem Yardımlaşma Seferberliği, bir diğer deyişle e-Seferberlik başlattığını duyurdu. Bakanlığın yaptığı açıklamada "Gönüllülük esasına göre yürütülecek e-Seferberliğe ülkemizde faaliyet gösteren elektronik ticaret pazar yerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile kargo ve lojistik işletmecileri katılım sağlayacaktır" ifadeleri yer aldı.

Ticaret Bakanlığı'nın çağrısının ardından elektronik ticaret pazar yerleri de hızla Deprem Yardımlaşma Seferberliği'ne katılmaya başladı. e-Seferberlik kapsamında Amazon Türkiye, Trendyol, Hepsiburada, n11, Çiçek Sepeti gibi alışveriş siteleri üzerinden alacağınız gıda, kıyafet, ısıtıcı, hijyen ürünleri gibi temel ihtiyaç malzemeleri herhangi bir ticari amaç olmaksızın deprem bölgesindeki afetzedelere ulaştırılıyor.

"Deprem bölgesine uzaktan nasıl temel ihtiyaç malzemeleri gönderebilirim?" diye düşünüyorsanız aşağıdaki e-ticaret pazar yerlerinin Deprem Yardımlaşma Seferberliği kapsamındaki ürünlerini satın alabilirsiniz.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler