HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Depremde ölü, yaralı sayısı kaç oldu? 7 Şubat 2023 depremde ölü ve yaralı sayısı son durum

Depremde ölü ve yaralı sayısı son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. 6 Şubat 2023 Pazartesi sabahı Türkiye deprem haberleriyle uyandı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır ve Kilis olmak üzere toplam 10 ilde hissedildi. AFAD, 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha olduğunu açıkladı. Peki, bugün depremde ölü, yaralı sayısı kaç oldu?

Depremde ölü, yaralı sayısı kaç oldu? 7 Şubat 2023 depremde ölü ve yaralı sayısı son durum

Deprem ölü sayısı ve yaralı sayısı bilgileri gelmeye devam ediyor. Ülkenin dört bir yanından kurtarma ekipleri arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürüyorlar. Yaşanan deprem sonrası artçı depremler de meydana geliyor. Deprem; Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hasara neden oldu. Peki, Dperemde ölü sayısı kaç oldu? Depremde kaç kişi yaralandı?

depremmm

DEPREMDE ÖLÜ VE YARALI SAYISI KAÇ OLDU?

AFAD deprem risk azaltma müdürü Orhan Tatar yaptığı açıklamada depremlerde can kaybının 3 bin 381 olduğunu belirtti.

deprem son dakika

AFAD Deprem Risk Azaltma Müdürü Orhan Tatar tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Şu ana kadar toplam 285 artçı var. Vatandaşlarımızdan bir kez daha hasarlı binalardan uzak durmalarını rica ediyoruz. Bu son derece önemli bir uyarı. 5 ve üzeri büyüklükteki artçı sarsıntılar hasar almış binalarda yıkım yaratabilir. Şu ana kadar yaşamını yitirmiş olan vatandaşımızın sayısı 3 bin 381. Yaralı sayısı 20 bin 426. 5 bin 775 bina yıkıldı, teyidi yapılmamış ama yıkıldığı ihbarı gelen toplam bina sayısı ise 11 bin 302."

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler