HABER

Derya Çimen dünya ikincisi oldu

Dünya Mankenlik Kraliçesi’nin seçimi 60 ülkenin katılımıyla Çin'de yapıldı.

Derya Çimen dünya ikincisi oldu

10-26 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenen yarışmada, 5 mankenin taç giydiği törende bir kraliçe ve dört nedimesi seçildi.

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/unluler/turk-unluler/derya-cimen-derya-cimen-dunya-ikincisi-oldu/5134/126862/sayfa/1/)

Haziran ayında Türkiye'nin en iyi mankeni seçilen Derya Çimen uluslararası arenada "1. Nedime" seçilerek dünya ikincisi oldu. Derya Çimen aynı zamanda da "En İyi Kostüm" dalında da ödül aldı.

Ülkemizi Çin'de temsil eden Derya Çimen, 60 ülkenin modellerini geride bırakarak "First Runner Up" ünvanına layık görüldü. Dünya ikincisi Derya Çimen'i yarışmaya son derece profesyonel bir ekip hazırladı.

Ayrıca bir başka güzel haber de Derya Çimen'in giydiği mahalli giysi dalında geldi. Tanju Babacan'ın tasarladığı üzerinde 7500 taş olan Mevlana giysisi 60 yarışmacı ülke arasında "Best National Costume" adı altında "En İyi Kostüm" ödülünü de aldı.

Çimen, ülkesini taçlandırdığı için çok mutlu olduğunu belirtti ve bu başarısının sırrını disiplinli ve çok yoğun çalışmak olarak değerlendirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön