HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Disk'ten 5 bin kişilik ’Kıdem Tazminatı’ protestosu

İzmit’te Devrimci İşçi Sendikası'na (DİSK) bağlı yaklaşık 5 bin işçi, kıdem tazminatı konusundaki çalışmaları protesto etti.

Disk'ten 5 bin kişilik ’Kıdem Tazminatı’ protestosu

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, kıdem tazminatı hakkının yok edilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Merkez Bankası önünde toplanan DİSK’e bağlı işçiler üzerinde ’Kıdem tazminatlarımız iş güvencemizdir. Yok edilemez’ pankartıyla yürüyüş yolu boyunca Sabri Yalım Parkı’na kadar ’Susma sustukça sıra sana gelecek’, ’Vur vur inlesin hükümet dinlesin’, ’Hükümet şaşırma sabrımızı taşırma’ sloganları attı. Protesto gösterisine DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan ile işçiler katıldı.

Kıdem tazminatlarının yenilmek istendiğini söyleyen DİSK Genel Başkanı Kani Beko konuşmasına şöyle devam etti:

"Burada yapılmak istenen Türkiye’deki 12 milyona yakın işçi arkadaşlarımızın kıdem tazminatlarını fona devredilerek, geçmişte bizden almış oldukları fon paraları ile bugüne kadar ne yaptılarsa aynı şekilde o güzelim çalışan işçilerin kıdem paralarını leş kargaları yemek istiyor. Müsade edecek misiniz? Yağma yok. Burada lastik işçileri var. Burada metal işçileri var. İşçiler var oldukça işçiler ayağa kalktıkça kıdem tazminatlarımıza el koyamazsınız, koydurmayacağız. Kıdem tazminatının gaspına karşı artık her DİSK’li işçi bir direnişçidir" dedi.

MYNET'DEKİ TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN!

Express


En Çok Aranan Haberler