HABER

Diyarbakır'da narkoterör operasyonu: Aranan şahıs bakın nerede bulundu!

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde düzenlenen operasyonda, 30 kilogram esrar ele geçirildi ve bombalı araç yapımında kullanılacağı değerlendirilen çalıntı otomobil bulundu. Operasyonda ayrıca, "kasten adam öldürme" suçundan aranan ve kesinleşmiş cezası bulunan G.D., evin zeminine kazılmış 1,5 metrelik gizli bölmede av tüfeğiyle yakalandı. G.D.'nin evinin önünde ekili 162 kök kenevir bitkisi tespit edildi.

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde düzenlenen operasyonda 30 kilogram esrar ile bombalı araç yapımında kullanılacağı değerlendirilen çalıntı otomobil ele geçirildi.

Valiliğin yazılı açıklamasına göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Gözebaşı Mahallesi'nde uyuşturucu imal ve satışı yaptığı değerlendirilen şüpheliler ile suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla 5 Mayıs'ta narkoterör operasyonu kapsamında 2 ayrı ev ve eklentisinde arama gerçekleştirildi.

EVİN ZEMİNİNE KAZILMIŞ BÖLMEDE YAKALANDI

Aramada, "kasten adam öldürme" suçundan kesinleşmiş cezası bulunan G.D, evin zeminine kazılmış 1,5 metre derinliğindeki gizli bölmede ruhsatsız av tüfeğiyle yakalandı. A.G'nin evinin bahçesinde ise ekili 162 kök kenevir bitkisi tespit edildi.

OTOMOBİL ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda ayrıca teröristlerce yağmalanan ve bombalı araç yapımında kullanılacağı değerlendirilen yabancı plakalı otomobil, Karşıyaka mevkisinde menfez altına gizlenmiş bidonda 30 kilogram esrar ele geçirildi.

AA/İHA


Geri Dön