HABER

Doğu Anadolu soğuk havaya teslim oldu

ERZURUM (İHA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde Sibirya soğukları etkisini sürdürürken, Ardahan eksi 19 derece ile bölgenin en soğuk ili oldu.

Sibirya soğuklarının Kurban Bayramı boyunca bölgede etkisini sürdüreceği bildirildi. Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 19, Erzurum'da 16, Kars'ta 15, Ağrı'da 10, Iğdır'da 2, Erzincan'da 7 ve Bayburt'ta 12 derece olarak ölçüldü. Bayram süresince kuvvetli don ve buzlanma uyarısı yapan yetkililer, ayrıca sabah saatlerinde yer yer sisin etkili olacağını kaydederek sürücüleri uyardı.

Öte yandan, Erzurum'da aşırı soğuk sebebiyle birçok araç sabah saatlerinde çalışmadı. Araç sürücüleri, donan yakıt depolarını ısıtmaya çalışırken, bazı araçların soğuk nedeniyle boşalan akülerine de başka araçlardan takviye yapıldı. Semt pazarlarında ise satıcılar yaktıkları ateş başında ısınırken, donan meyve ve sebzeler de çöpe atıldı. Soğuk yüzünden çok sayıda su sayacının da patladığı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön