HABER

Doğu’dan İstanbul’a kadın eli 11. kez uzanıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadın Koordinasyon Merkezi’nce düzenlenen Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli Sergisi’nin 11.si, 5 Mayıs 2017’de açılıyor.

Doğu’dan İstanbul’a kadın eli 11. kez uzanıyor…

Kadın Koordinasyon Merkezi ve T.C. Kalkınma Bakanlığı Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'na bağlı ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezleri)’lar ortaklığında gerçekleştirilen “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 11. Sergisi, 5 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Sultanahmet Meydanı’nda İstanbullularla buluşuyor.

Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katılımları noktasında destek olmak amacıyla gerçekleştirilen projelerden biri olan “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 11. Sergisi” ile, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan kadınların el emeği ürünleri İstanbullularla buluşuyor. Sergi ile; bölge kalkınmasına destekçi olmayı, üretken kadının istihdamını desteklemeyi ve kadının yerelden evrensele kültür taşıyıcılığına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

“Doğudan İstanbul’a Kadın Eli 11. Sergisi” kapsamında; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’ta bulunan ÇATOM kurslarında eğitim gören kadınların yöresel el emeği ürünleri ile Kadın Koordinasyon Merkezi Atölyeleri ile Eğitim ve İstihdam Atölyesi’nde gerçekleştirilen meslek edindirme kurslarında eğitim gören kursiyerlerin el emeği ürünleri sergileniyor.

Yer: Sultanahmet Meydanı, Fatih

Sergi Süresi: 5-21 Mayıs 2017

Saat: 11.00 – 20.00


Geri Dön