KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Doktor sabahın erken saatlerinde oluşan baş ağrılarının arkasındaki 'gizli nedeni' paylaştı! Bu düşündüğünüz gibi değil

  Baş ağrısı durumu bazen can sıkıcı olabiliyor. Bazı kişiler özellikle sabah güne baş ağrısıyla uyanabiliyor. Bir doktor, sabahları neden baş ağrısıyla uyandığınızın bilinmeyen bir nedenini açıkladı. Bu muhtemelen daha önce düşündüğünüz bir şey değil.

  Doktor sabahın erken saatlerinde oluşan baş ağrılarının arkasındaki 'gizli nedeni' paylaştı! Bu düşündüğünüz gibi değil

  Baş ağrısı kişilerde sıkça görülen, kimi insanlarda migren şeklinde sık tekrarlayan bir hastalık, kimi insanlarda ise ara sıra oluşabilecek bir durumdur. Sabahları uyandığınızda başınızda ağrı varsa ve hiçbir açıklama yapamıyorsanız bu endişe verici olabilir.

  baş ağrısı dönmesi beyin

  Sabah görülen baş ağrısı belirtilerini internette araştırdıktan sonra, ilk uyandığınız zamana göre daha da endişeli olabilirsiniz. Ancak bir doktor, başınızdaki ağrının arkasında gizli bir neden olabileceğini söyledi.

  yorgunluk

  Bunu dehidrasyona bağlayabilir ve bu nedenle bol miktarda su içebilirsiniz veya yeterince uyumadığınızı ve öğleden sonra kestirmeyi dört gözle bekleyeceğinizi düşünebilirsiniz. TikTok'ta 'livingwellwithdrmichelle' kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan Dr. Michelle'in bu probleme dair bir iddiası var.

  Ekran görüntüsü 2024-06-08 071916

  Dr Michelle, "Baş ağrısıyla uyanmak ne anlama gelebilir?" diye sordu. Şöyle devam etti: "Eh, çoğu zaman bu, uyuduğunuzda geceleri düzgün nefes alabilmek için yeterli havayı almakta zorluk çektiğiniz anlamına gelir. Uyanık olduğunuzda, boyun bölgenizdeki tüm kaslar hava yollarını veya nefes aldığımız tüpü açık tutar. Ancak uykuya daldığınızda, özellikle de derin bir uykuya daldığınızda, bu kaslar gevşer. Dil ve boğazın arkasındaki doku hava yoluna geri düşüyor ve eğer bu hava yolu zaten küçükse veya doku veya bir şey tarafından tıkanmışsa, o zaman hava yolunu tıkayacaktır.

  stres

  Vücudunuz hava yolunu tekrar açmak için elinden gelen her şeyi yapacak. Yani her şeyden önce derin uykudan çıkacaksınız çünkü bir kasınızı çalıştırmanız gerekiyor. Alt çeneyi öne doğru hareket ettireceksin... dişlerini sıkacaksın çünkü bu dili düzleştirecek - tüm bunlar hava yolunu daha da açacak. Ama kasları yoruyor, bu yüzden ağrılı bir çeneyle, ağrıyla uyanıyorsun. Burada (yüz çevresindeki) kaslar ve baş ağrıları var çünkü geceleri sadece nefes almaya çalışıyorsunuz."

  baş ağrısı migren düşünmek

  Dr. Michelle daha sonra sürekli olarak baş ağrısıyla uyanan kişileri, uykularında neler olup bittiğini daha iyi anlayabilmeleri için doktorlarına görünmeye çağırdı.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler