HABER

Doktora 52 bin ytl tazminat davası

İZMİR (İHA) - İzmir'de guatr ameliyatı olmak için bıçak altına yattığını ve ameliyatı yapan doktor tarafından yanlışlıkla yemek borusunun kesildiğini ileri süren kadın, doktor aleyhine 2 bin YTL'si maddi, 50 bin YTL'si manevi olmak üzere toplam 52 bin YTL'lik tazminat davası açtı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz Haziran ayında guatr hastalığı nedeniyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat olan 3 çocuk annesi Gülümser Kalabalık, şikayetleri azalmayınca bu kez Alsancak Devlet Hastanesi'nde muayenesini yapan Op. Dr. Aytekin Başargan tarafından ikinci bir ameliyata alındı. Ameliyat sırasında yanlışlıkla yemek borusunun kesildiğini ve midesinin de yaklaşık 20 santimetre yukarı, göğsünün üzerine alındığını iddia eden ve 70 kilodan 47 kiloya düşen Kalabalık, bu ameliyatın ardından defalarca ameliyat olmasına rağmen eski sağlığına kavuşamadı. Geçirdiği ameliyatların ardından kendine bakamaz duruma gelen ve 30 yıllık eşi

tarafından da terk edilen Gülümser Kalabalık, kısık sesiyle hiç bir şekilde katı yemek yiyemediğini, su bile içerken zorlandığını söyledi.

Durum üzerine Avukatı Remzi İnanç aracılığıyla nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Kalabalık, operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Aytekin Başargan'ın ihmali olduğunu ileri sürüp 2 bin YTL'si maddi, 50 bin YTL'si manevi olmak üzere toplam 52 bin YTL'lik tazminat davası açtı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön