HABER

"DSP barajı aşacak"

Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, 3 Kasım erken genel seçiminde DSP'nin hem barajı aşacağını hem de 200 milletvekili ile Meclis'e geri döneceğini söyledi. Bakan Aytekin, yapılan anketlere de inanmadıklarını kaydetti.

"DSP barajı aşacak"

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, Vali Mustafa Yıldırım ve Belediye Başkanı M. Yaşar Çerçi'yi ziyaret ederek, ilin sorunları hakkında bilgi aldı. Çevre Müdürlüğü'nde de brifing alan Bakan Aytekin, belediyeyi ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Malatya Belediyesi'ni ziyareti sırasında bir gazetecinin, DSP'nin yapılan anketlerde barajın altında görüldüğünü hatırlatması üzerine Bakan Fevzi Aytekin, "Her dönem, basının ve bir takım kurum ve kuruluşların hazırladığı anketlere inanmıyoruz. Başbakan da bu konuda açıklamalarda bulundu. Benim yöremde Tekirdağ ve Edirne'de DSP birinci parti, nasıl oluyor da üçüncü parti oluyor? Anketlere asla inanmıyoruz. Biz var gücümüzle ayaktayız ve her gittiğimiz yerde iyi karşılanıyoruz. DSP, şu anda barajın üzerinde. Türkiye'de seçimin olmasını istemeyen tek parti. Sayın Başbakanımız bir kez daha haklı çıktı. Ne oldu da bizim dışımızdaki partiler seçimi erteletmeye çalışıyorlar? Hiç kimse merak etmesin, ben 36-37 yıllık bir politikacıyım. Şimdi de DSP barajı aşacak ve hiç kimsenin ümit etmediği bir oyu da alacaktır. Vatandaşımız bu kadar bilinçsiz değil. Uzlaşma kültürünü ilk kez Türkiye'ye getiren Sayın Genel Başkanımız Başbakan Ecevit'tir. Ecevit'in uzlaşması olmasaydı, bu hükümet ayakta kalmazdı. DSP'nin yalnız barajı aşacağına değil, 200 milletvekili ile Meclis'e geleceğine inanıyorum. İnşallah bu inancımda da yanılmam" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin "Küskünler hareketi başarılı olabilecek mi?" sorusuna ise Çevre Bakanı Aytekin, "Bakın, biz tutarlı hareket ediyoruz. Söylediğimiz sözün arkasındayız. Onlar da söylediği sözlerin arkasında bulunsunlar. Öyle, küskünlerdir, efendim yenilikçilerdir, bir takım çalışmalar bu devlete ve bu devletin insanlarına bir şey vermez" sözleri ile cevap verdi.

Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, Çevre Bakanlığı'nın Türkiye'nin en önemli bakanlığı olacağını belirterek, 2 bin 80 yılına doğru Türkiye'de suların yüzde 20 oranında azalacağını ve bu nedenle de çölleşmenin ortaya çıkacağını ifade etti. Aytekin, Birleşmiş Milletler Teşkilatı'ndan Türkiye'nin mali ve teknik yardım alamadığını ve yardımın alınması için TBMM'de bekleyen kanunun önümüzdeki dönem yasallaşmasını beklediğini kaydetti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler